Naga MarketsW ramach konfrontacji metod analizy technicznej kolejny raz przyjrzymy się wykresom EUR/USD. Przez długi czas na tym rynku mieliśmy silny trend wzrostowy. Ostatnio jednak coś się popsuło. Spróbujemy określić na ile trwałe jest to osłabienie. Do analizy użyjemy platformy transakcyjnej TMS Direct oferowanej przez TMS Brokers.

Przełamane wsparcie

Pierwszy wykres przedstawia kilka ostatnich lat w tygodniowym interwale czasowym. Najbardziej istotne są dwie linie: zielona i czerwona. Zielona linia wcześniej była górnym ograniczeniem dwuletniej konsolidacji. Później została przełamana, a niedawno funkcjonowała jako szyja formacji RGR. Ostatnio została przełamana i teraz znowu jest oporem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Istotny jest też opór oznaczony czerwoną linią. Został ustanowiony przez dołek z lipca 2012 i skutecznie zablokował ostatnią falę wzrostową na przełomie sierpnia i września 2017.

Głowa z ramionami

Drugi wykres obejmuje ostatni rok. Mamy tu trend wzrostowy trwający od grudnia i zwieńczony formacją głowy z ramionami, której linia szyi niemal dokładnie pokrywa się z zieloną linią zachowaną z poprzedniego wykresu. Widzimy też przełamanie niebieskiej linii trendu. Jest to silna kombinacja sygnałów sprzedaży. Na jej podstawie można oczekiwać spadku porównywalnego z odległością dzielącą szczyt głowy od linii szyi. Daje to poziom docelowy  w okolicach 1,125 oznaczony pomarańczową linią.

Do wykresu dodano też wstęgę Bollingera. Podczas ostatniego spadku, który spowodował przełamanie zielonej linii szyi formacji RGR, cena wyszła poza dolne ramię wstęgi. Prawdopodobnie właśnie dlatego teraz mamy chwilowe uspokojenie nastrojów.  Można je nazwać ruchem powrotnym (pullback) do linii szyi.

Spadkowe Ichimoku

Na trzecim wykresie mamy Ichimoku. W wyniku ostatnich spadków cena znalazła się poniżej chmury, co jest sygnałem sprzedaży. Także układ linii zwrotnej i standardowej zmienił się na charakterystyczny dla trendu spadkowego.

Podsumowanie: na wykresach EUR/USD mamy zmianę trendu na spadkowy. Prognozowany zasięg spadku to około 1,125. Na krótką metę możliwe jest odbicie w górę, ale będzie ono miało raczej korekcyjny charakter.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here