Naga MarketsW ramach konfrontacji metod analizy technicznej przyjrzymy się EUR/USD.  Do analizy użyjemy platformy transakcyjnej TMS Connect oferowanej przez TMS Brokers.

Między wsparciem a oporem

Pierwszy wykres przedstawia 6 ostatnich lat w interwale tygodniowym. Widzimy tu, że od kilku miesięcy kurs EUR/USD konsoliduje się pomiędzy dwiema barierami. Czerwona linia oznacza opór ustanowiony przez dołek z lipca 2012 i września 2017 na poziomie 1,2. Zielona linia na poziomie 1,168 dawniej była górnym ograniczeniem dwuletniej konsolidacji, z której cena wybiła się górą w lipcu br. Od tamtej pory zielona linia jest wsparciem i pokrywa się z szyją kilkumiesięcznej formacji głowy z ramionami.

Głowa z ramionami

Tę formację dokładniej widać na drugim wykresie z dziennym interwałem czasowym. Mamy tutaj także linię trendu wzrostowego, która już została przełamana. Wynika z tego, że spadek poniżej zielonej linii wsparcia (1,167) byłby silnym sygnałem sprzedaży ponieważ oprócz dopełnienia formacji RGR oznaczałby po pierwsze powrót do wnętrza konsolidacji, z której cena wybiła się w lipcu. Prognozowany na podstawie formacji RGR zasięg spadku (w razie przełamania linii szyi) to około 1,125. Znaczenie zielonego wsparcia podkreśla wstęga Bollingera, której dolne ramię znajduje się na tym samym poziomie. Z jednej strony zwiększa to szanse na utrzymanie bariery, ale z drugiej strony gdyby bariera jednak padła, to sygnał sprzedaży byłby tym bardziej wiarygodny.

Podsumowanie: Na EUR/USD mamy formację głowy z ramionami. Przełamanie linii szyi znajdującej się na poziomie 1,167 byłoby silnym sygnałem sprzedażyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here