Naga MarketsW ramach konfrontacji metod analizy technicznej przyjrzymy się US30.I czyli CFD na indeks DJIA. Od bardzo dawna mamy tu trend wzrostowy. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy ten trend słabnie i czy istnieją sygnały zapowiadające jego odwrócenie. Do analizy użyjemy platformy transakcyjnej TMS Direct oferowanej przez TMS Brokers.

Nieprzerwana hossa

Pierwszy wykres ma tygodniowy interwał czasowy i obejmuje całą hossę począwszy od dołka z 2009 kończącego krach na rynku nieruchomości. To, że mamy do czynienia z trendem wzrostowym widać już na pierwszy rzut oka. Linia obrazująca cenę zaczyna się w lewym dolnym rogu i kończy w prawym górnym. Do wykresu dołączono RSI. Wskaźnik nie potwierdził szczytu z przełomu lipca i sierpnia i tym samym utworzył negatywną dywergencję. Ta dywergencja jest jednak dość słaba, ponieważ drugi szczyt wskaźnika znajduje się nieznacznie poniżej pierwszego. To za mało, by na tej podstawie oczekiwać bliskiego odwrócenia trendu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wzrostowy kanał

Drugi wykres pokazuje okres od ostatniej większej korekty, która zakończyła się rok temu. Najważniejszy jest wzrostowy kanał trendowy obejmujący okres od maja. Na tym wykresie nie widać zagrożeń. Cena znajduje się na tyle daleko od dolnej linii kanału, że w najbliższej przyszłości nie grozi nam wybicie. Z drugiej strony górna linia, która powinna stanowić opór jest daleko, więc rynek nie jest przegrzany. Podobną wymowę ma wstęga Bollingera, której górne ramię nie zostało na razie przebite.

Pozytywne Ichimoku

Na trzecim wykresie mamy Ichimoku. Układ linii jest charakterystyczny dla trendu wzrostowego. Czerwona linia zwrotna jest najwyżej. Pod nią znajduje się niebieska linia standardowa. Chmura Ichimoku znajduje się poniżej dolnej linii kanału trendowego, a jej kolor też jest typowy dla trendu wzrostowego.

Podsumowanie: CFD na DJIA znajduje się w trendzie wzrostowym. Trend jest tak silny jak trzeba. Znaczy to, że ani nie słabnie, ani nie wykazuje objawów przegrzania. W związku z tym rokowanie jest pomyślne. Sytuacja pogorszyłaby się w razie spadku poniżej 21600, ponieważ pociągnęłoby to za sobą wybicie dołem z kanału oraz przełamanie chmury Ichimoku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here