Naga MarketsW ramach konfrontacji metod analizy technicznej przyjrzymy się GER30.I, czyli CFD na niemiecki indeks DAX. Spróbujemy ustalić znaczenie spadków z ostatnich miesięcy dla długoterminowego obrazu rynku. Określimy też co byłoby zapowiedzią powrotu do trendu wzrostowego. Do analizy użyjemy platformy transakcyjnej TMS Direct oferowanej przez TMS Brokers.

Korekta do linii trendu wzrostowego

Pierwszy wykres przedstawia ostatnie trzy lata w tygodniowym interwale czasowym. Widzimy tu, że w wyniku ostatniego spadku cena spadła poniżej ważnego wsparcia ustanowionego przez szczyt z 2015. Jest to poszlaka źle świadcząca o sile rynku, ale nie mająca bezpośrednich konsekwencji. Druga istotna rzecz widoczna na tym wykresie to to, że cena w zeszłym tygodniu odbiła się od czerwonej linii trendu wzrostowego tworząc pozytywną formację młota. Jest to pozytywny sygnał. Drugim pozytywnym sygnałem byłoby przełamanie czarnej linii trendu spadkowego obejmującej ostatnie dwa miesiące.

Negatywny układ Ichimoku

Na drugim wykresie widać ostatni rok w dziennym interwale czasowym. Widzimy tu, że czarna linia trendu spadkowego biegnie przez cztery punkty zwrotne, przez co jest bardzo ważna. Jej przełamanie byłoby bardzo pozytywnym sygnałem. Na razie jednak trend spadkowy ma się dobrze, co widać po negatywnym układzie Ichimoku. Chmura Ichimoku znajdująca się w okolicach 12500 byłaby następnym oporem w razie przełamania czarnej linii trendu spadkowego.

Co byłoby sygnałem?

Trzeci wykres pokazuje trend spadkowy z ostatnich miesięcy w godzinowym interwale czasowym. Oprócz czterokrotnie potwierdzonej czarnej linii trendu spadkowego mamy pomarańczową strefę oporu w przedziale 12309 – 12345 ustanowioną przez niedawne dołki i szczyty.

Podsumowanie: Spadek, który nastąpił na niemieckim rynku akcji nie spowodował wygenerowania sygnałów odwrócenia głównego trendu wzrostowego, więc można uznać go za korektę. Dojście do rocznej linii trendu wzrostowego sugeruje bliskie zakończenie spadków. Dalsza poprawa sytuacji nastąpiłaby w razie przełamania czarnej linii trendu spadkowego znajdującej się na poziomie 12160.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here