Naga MarketsW ramach konfrontacji metod analizy technicznej przyjrzymy się wykresom GER30.I, czyli CFD na niemiecki index DAX. Przeanalizujemy różne horyzonty czasowe, przyjrzymy się ważnym poziomom i wybranym wskaźnikom. Użyjemy platformy transakcyjnej TMS Direct oferowanej przez TMS Brokers.

Długoterminowy trend wzrostowy

GER30.I znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Każdy lokalny szczyt jest zarazem historycznym rekordem wszechczasów. Poszukajmy więc sygnałów zapowiadających odwrócenie, lub przynajmniej zastanówmy się co mogłoby być takim sygnałem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na pierwszym wykresie widzimy szczyt z kwietnia 2015 na poziomie 12400. W kwietniu 2017 ten poziom ponownie zadziałał jak opór, więc jego znaczenie zostało potwierdzone. W związku z tym teraz jest to ważne wsparcie. Spadek poniżej tej bariery byłby oznaką słabości.

Linie i wstęga

Na drugim wykresie oprócz wspomnianego wsparcia mamy dwie linie trendu wzrostowego: zieloną średnioterminową i czerwoną krótkoterminową. Czerwona jest ważniejsza z dwóch  powodów. Po pierwsze biegnie przez większą liczbę punktów zwrotnych. Po drugie obecnie znajduje się niżej niż zielona, więc jej przełamanie oznaczałoby także przełamanie zielonej, średnioterminowej linii. Czerwona linia obecnie znajduje się na poziomie 12690. Warto też zwrócić uwagę na dolne ramię wstęgi Bollingera, które znajduje się na poziomie 12580, czyli trochę poniżej wspomnianych linii trendu.

Bycze Ichimoku

Do trzeciego wykresu dołączono Ichimoku. Układ linii tego pakietu narzędzi jest charakterystyczny dla trendu wzrostowego, nie widać zagrożeń. Chmura obejmuje kluczowe wsparcie na poziomie 12400 podkreślając jego znaczenie.

Podsumowanie: DAX jak i utworzony na jego podstawie GER30.I znajduje się w trendzie wzrostowym. Nie widać sygnałów zapowiadających odwrócenie. Gdyby trend zaczął się odwracać, to najpierw pękłyby linie trendu widoczne na drugim wykresie znajdujące się w okolicach 12690. Potem cena zaczęłaby rozpychać wstęgę Bollingera, której dolne ramię znajduje się na poziomie 12580. Na koniec przełamane zostałoby wsparcie na poziomie 12400 oraz chmura Ichimoku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here