Naga Marketspięści chiny usaPomimo złagodzenia konfliktu handlowego między USA, a Chinami pod koniec bieżącego roku, skala wojny między dwoma mocarstwami znowu przybrała na wadze i ma niezaprzeczalnie negatywny wpływ na całą resztę światowej gospodarki. Skutki tego konfliktu odczuwają także polscy inwestorzy i przedsiębiorcy. Szczególnie zaniepokojeni są polscy eksporterzy i importerzy mający kontakty handlowe z Państwem Środka. Analitycy dużych banków ocenili aktualną sytuację i wskazali możliwe scenariusze na przyszły rok dla pary walutowej USD/CNY


ABN AMRO: Stawiamy na eskalację konfliktu USA-Chiny w przyszłym roku

Według Han de Jong, głównego ekonomisty w ABN AMRO, trwający konflikt handlowy ma ogromny wpływ na globalną gospodarkę, a dalsza eskalacja i wytoczenie amerykańskich “dział ekonomicznych” przeciwko Europie byłoby bardzo szkodliwe.

– Niepewność co do perspektyw stabilizacji na świecie osłabi zaufanie do biznesu i inwestycji w przyszłym roku. Z drugiej strony możliwe jest, że USA i Chiny rozwiążą konflikt, a administracja USA nie podejmuje dalszych działań przeciwko innym partnerom handlowym, w tym przeciwko Europie – napisał Jong.

– Oczywiście wiadomo, że każda prognoza gospodarcza to jedna wielka niewiadoma. Zakładamy jednak, że Stany Zjednoczone podwyższą cła importowe na chińskie towary do 25% i zastosują je w stosunku do wszystkich chińskich produktów – dodał.

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

UOB: Juan będzie się osłabiał

Analitycy z UOB sugerują, że niedawna eskalacja napięcia w relacjach USA-Chiny raczej nie wyprze notowań pary USD/CNY z jej trajektorii w kierunku psychologicznego poziomu 7.00.

– Osiągnięcie tego poziomu pozostaje kwestią czasu szczególnie, gdy ostatnie dane wykazały wyraźne pogorszenie chińskiej gospodarki, ponieważ negatywne skutki konfliktu handlowego między USA i Chinami zaczynają zbierać plony – napisano w raporcie.

Zobacz również: Nadchodzi recesja na świecie? – komentują duże banki inwestycyjne

– Dalsze osłabianie chińskiego juana w przyszłym roku jest dość oczywiste. Utrzymujemy naszą prognozę dla USD/CNY powyżej 7,00 w przyszłym roku, z prognozami punktowymi na poziomie 6,95 w 1Q19, 7.00 w 2Q19, 7,10 w 3Q i 4Q19. W tym momencie prawdopodobnie przedwczesne jest oczekiwanie jakiegokolwiek trwałego ożywienia gospodarczego w Chinach – dodano.

Konflikt USA - Chiny ma ogromny wpływ na świat. Co dalej z kursem USD/CNY?

Więcej informacji nt. wojny handlowej i jej aktualnej sytuacji znajdziesz w naszym oddzielnym artykule.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here