Naga MarketsKurs dolara (EUR/USD) w oczekiwaniu na konferencję Jackson HoleZeszły tydzień przebiegał pod znakiem historycznych szczytów na S&P500. W tym tygodniu rynek czeka na sympozjum banków centralnych, które tradycyjnie odbywało się w Jackson Hole, jednak z powodu pandemii zostało przeniesione do Internetu. Uczestnicy rynku walutowego zastanawiają się czy szczyt wpłynie na wycenę głównych walut, tym samym zwiększając zmienność kursu EUR/USD. O tym Krzysztof Kamiński z Comparic24.tv rozmawiał z Maciejem Przygórzewskim, głównym ekspertem walutowym Walutomat.pl.

  • Jackson Hole, to malownicza dolina i miasteczko pomiędzy Teton Mountain range oraz Gron Ventre Range w Wyoming, która od lat jest gospodarzem ważnej konferencji bankowości centralnej organizowanej przez Rezerwę Federalną
  • Pierwsza edycja odbyła się w tym miejscu za sprawą ówczesnego szefa Fed-u, Paula Volckera, który był zapalonym rybakiem, a okolica słynęła z ogromnej ilości łowisk pstrąga
  • Obecność ważnych postaci ze świata bankowości podczas sympozjum powoduje, że traderzy walutowi pilnie obserwują odbywające się tam spotkania. W tym roku szczyt przybierze formę online i rozpocznie się w czwartek, 27 sierpnia 2020 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro i dolar (EUR/USD) czekają na Jackson Hole

Obecność w jednym miejscu polityków oraz gubernatorów największych banków centralnych na świecie co roku przyciąga uwagę traderów i dziennikarzy. W tym roku konferencja z Jackson Hole przenosi się do Internetu, jednak nadal powinna budzić sporo emocji.

W oczekiwaniu na jej czwartkową inaugurację, kurs euro zyskuje we wtorek do dolara 0,4% i odbija od poziomu 1,18 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here