Naga MarketsKonferencja PASYWNA REWOLUCJA 2021 – podsumowanie i wnioskiFundusze ETF od 30 lat podbijają serca inwestorów na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych wybucha wręcz pasywna rewolucja – na rynku akcji aktywa funduszy pasywnych przewyższają już aktywa funduszy zarządzanych aktywnie. Inwestorów przyciągają niskie koszty, transparentność oraz szeroki wybór strategii. Więcej informacji znajduje się pod adresem: www.stockbroker.pl

W Polsce ETF-y są jeszcze mało znanym instrumentem, ale wydarzenia takiej, jak jesienna „Pasywna Rewolucja”, próbują to zmienić. Jej organizatorem była strona Stockbroker.pl, a patronem honorowym Giełda Papierów WartościowychFinax przed Beta Securities i BM mBanku – tak wygląda podium głosowania uczestników „Pasywnej Rewolucji”, największej konferencji promującej tę formę inwestowania nad Wisłą. Za najciekawszy z trzydziestu wykładów uznano natomiast prezentację Mateusza Samołyka.

– Z badania Fundacji GPW wynika, że podczas gdy o akcjach i obligacjach słyszał prawie każdy, o ETF-ach słyszało raptem 4 proc. Polaków. Z danych domów maklerskich o rachunkach i nabywanych instrumentach płynie nieco bardziej optymistyczny obraz. Ale, tak czy inaczej, jest wiele do zrobienia. Stąd pomysł na konferencję, która będzie się wyróżniać nie tylko zasięgiem, ale i poziomem merytorycznym. Na to ostatnie mam dowody – średnia ocena wykładów to 4,6, w pięciostopniowej skali – komentuje Artur Wiśniewski, pomysłodawca i organizator wydarzenia.

Pięć tysięcy uczestników wirtualnego wydarzenia wybrało „Pasywnego Rewolucjonistę 2021”, czyli firmę, która w największym stopniu przyczyniła się pasywnej rewolucji w Polsce w tym roku.Najwięcej głosów wśród nominowanych przez kapitułę konferencji uzyskali kolejno:

  1. Finax
  2. Beta Securities
  3. BM mBank

Wśród nominowanych przez specjalistów firm znalazły się ponadto Aion Bank, DM BOŚ, DM XTB i TFI PZU.

Za najciekawszy wykład podczas konferencji uznano prezentację Mateusza Samołyka z bloga Inwestomat.eu, który w swoim wykładzie opowiedział o meandrach rozliczenia podatkowego funduszy ETF, koncentrując się na ETF-ach wypłacających dywidendę. Uznanie specjalistów i uczestników konferencji zdobyli też Jacek Lempart (System Trader), Michał Szafrański (Jak oszczędzać pieniądze), Rafał Bogusławski (Analizy.pl), Artur Wiśniewski (Stockbroker.pl), Paweł Kolek (DM BOŚ) i Rick Ferri (Bogleheads).

Więcej informacji na temat wydarzenia i wyników w tym miejscu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie funta | pko akcje rekomendacje | giełda kruk | kęty giełda | kurs comarch | kurs lewa wykres | dow jones kurs |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here