Naga MarketsGPW sesja z dzwonkiemWe wtorek Wall Street zadrżał, a indeks S&P 500 silnie zanurkował. Czy to chwilowa perturbacja czy zapowiedź potężniejszych spadków? Na łamach programu „Okiem Eksperta” w Comparic24.TV Adam Rak rozmawiał ze znanym w polskiej branży inwestycyjnej Marcinem Tuszkiewiczem, twórcą portalu Squaber.com. Czego możemy spodziewać się w kolejnym tygodniu na polskim rynku akcji? Tego dowiesz się oglądając cały program!


Krach na giełdach mało prawdopodobny

Utworzona została formacja podwójnego szczytu. W ostatnich dniach można było odczuć, iż słabnie dynamika ostatnich wzrostów. Główne pytanie teraz brzmi jak nisko zejdziemy? Generalnie widać, iż inwestorzy przestraszyli się potencjalnego dochodzenia i kary dla Donalda Trumpa, który jest dość pro-rynkowy – zauważył Marcin Tuszkiewicz.

Zapytany czy sytuacja za oceanem będzie miała wpływ na polską giełdę, twórca Squaber.com oznajmił, iż w jakimś stopniu może mieć to wpływ pomimo, iż nasza giełda jest znacznie niżej wyceniana niż akcje w USA.

Indeks WIG20 również zareagował nerwowo. Wczorajsza sesja dawała lekkie nadzieje, choć w dalszym ciągu widać presję sprzedających.

Należy pamiętać o tym, że prawdopodobnie zbliża się moment, w którym coraz więcej krajów będzie miało problem ze spowolnieniem gospodarczym. Bardziej prawdopodobny scenariusz to konsolidacja na rynkach za granicą niż jakiś krach giełdowy. Na WIGu ciężko oczekiwać krachu rzędu 20-30 procent w kilka sesji. Lepiej selekcjonować spółki, które kupujemy niż czekać na cały indeks – podsumował Tuszkiewicz.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here