Naga MarketsDziś nieco o obligacjach, nieco o dolarze i jak zawsze – o kryptowalutach. Czy też macie wrażenie, że nie ważny jest kierunek zmian cen? Można rzec, że w końcu coś się dzieje!


Rynek obligacji skarbowych postrzegany jest jako jeden z najnudniejszych rynków finansowych. Cóż, te czasy mijają. Dziś obserwujemy zmasowaną wyprzedaż amerykańskich obligacji skarbowych co doskonale widać na wykresie dwudziestolatek dostępnych na eToro:

To co najbardziej interesuje traderów rynku obligacji to ich rentowności, które zmieniają się przeciwnie do ruchu ceny. Po raz pierwszy od marca rentowność dziesięcioletnich obligacji rządowych USA powróciła powyżej 2,5%. To prawdopodobnie podniosło kilka brwi na Wall Street. 

Rynkiem, który powoli staje się nudny są amerykańskie parkiety giełdowe. Ile mogą trwać wzrosty?! chce się zakrzyknąć. 

Powody wyprzedaży obligacji

Wielu analityków łączy dzisiejsze spadki wyceny amerykańskich papierów bezpiecznych z zacieśnianiem polityki monetarnej Fed. Nie tylko Rezerwa podnosi stopy procentowe i próbuje stopniowo zebrać luźne pieniądze z rynku, które tak usilnie rozdysponowano po 2009 roku. Bank of Japan, który jak dotąd pozostaje najbardziej agresywnym graczem w przypadku luzowania ilościowego pokazał jednak w tym tygodniu, że jest w stanie zredukować (chociaż odrobinę) poziom skupu prowadzonego w ramach swojego programu.

Setki instrumentów w zasięgu Twojej ręki – sprawdź

We wtorek BoJ zakupił obligacje warte 190 mld JPY zamiast dotychczasowych 200 mld JPY. Ta niewielka różnica sprawiła jednak, że rynki wpadły w pewnego rodzaju spiralę. USDJPY tymczasem bardzo szybko traci na wartości:

Porozmawiajmy o krypto

Niedźwiedzie opanowały również rynek krypto. Po przytłaczających wzrostach jakie odnotował Ripple w ostatnich tygodniach token zaczyna coraz szybciej tracić . Wygląda na to, że XRP znalazło pewnego rodzaju wsparcie w okolicy $1,5 jednak wciąż czekamy na dalszy rozwój sytuacji. 

Co dalej z górnikami?

Wydaje się, że pogłoski tym razem mogą okazać się prawdziwe. Oficjalne dokumenty opublikowane przez Financial Times wskazują na to, że chińskie władze zamierzają podjąć kroki wobec wydobycia BTC w swoim kraju. To oczywiście wywołałoby spore reperkusje w sieci, ponieważ wciąż większość mocy obliczeniowej pochodzi właśnie z Chin.

Informacje z Chin zbiegają się z wciąż nieoczyszczonym mempoolem. Liczba wciąż niepotwierdzonych transakcji wciąż wynosi około 170 tys. 


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here