Naga MarketsKomunistyczna Partia Chin (CPC) wydała niedawno publikację na temat technologii Blockchain i jej możliwych zastosowań.


Zgodnie z informacjami z mediów, dokument Komunistycznej Partii Chin przedstawia naukowy opis kluczowych cech sieci bloków, przyszłych scenariuszy zastosowania, a także głównych wyzwań związanych z przyjęciem nowej technologii.

Pomoc dla rządu

Dzięki publikacji partia polityczna ma pomóc władzom w zrozumieniu koncepcji rozproszonej technologii księgi rachunkowej (DLT) i rozważyć korzyści i wyzwania związane z jej wprowadzeniem na skalę krajową.

Ye Zhenzhen, dyrektor naczelny “People’s Daily” – największej grupy gazet w Chinach – napisał w komunikacie prasowym, że najważniejszą częścią  Blockchain jest jej “mechanizm operacyjny”.

Ma być to swoiste wezwanie do “spojrzenia na technologię Blockchain z perspektywy rozwoju”, aby zapewnić “zrównoważony i zdrowy rozkwit” przemysłu sieci bloków i promować DLT “w celu lepszego życia ludzi”.

Chiny idą w Blockchian

Wcześniej chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) wymieniło laboratorium Blockchain jako jedno z kluczowych laboratoriów na rok 2018. Działania MIIT mają na celu poprawę bezpieczeństwa danych i systemów informatycznych dzięki nowym rozwiązaniom DLT oraz będzie działać pod nadzorem Narodowego Centrum Badań Rozwoju Bezpieczeństwa Przemysłowego.

9 sierpnia Bank Chin ujawnił też plany inwestowania w rozwój fintech, Blockchain i Internetu Rzeczy (IoT). Wspierany przez państwo  bank planuje zainwestować w to ponad 1 procent rocznego dochodu operacyjnego, który w 2017 r. osiągnął 483,7 mld juanów (70,2 mld USD).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here