Naga Marketsczerwony parasol patioUczelnia, która szkoli urzędników Komunistycznej Partii Chin, opublikowała nową książkę o kryptowalutach.

  • Władze Chin opublikowały książkę o kryptowalutach.
  • W publikacji opisano sprawy dot. ewolucji walut i genezy BTC, ICO i innych tego typu zagadnień.

Komunistyczna Partia Chin wydała książkę o kryptowalutach

Szkoła Partii Centralnego Komitetu Komunistycznej Partii Chin opublikowała nową książkę w ramach serii wydawnictw o przełomowych technologiach.

Celem serii jest zapewnienie urzędnikom i członkom partii oraz opinii publicznej źródła informacji na temat pojawiających się nowych trendów technologicznych.

Nowa książka zaczyna się od historii i pochodzenia walut fiducjarnych, a następnie przedstawia przegląd obecnego systemu walut i… jego wad. Prowadzi to do sekcji  narodzinach bitcoina. W dalszej części szczegółowo wyjaśniono, czym są giełdy kryptowalut i ICO. Omówiono też problemy regulacyjne dotyczące tych nowych rozwiązań.

CBDC i inne formy kryptowalut

Cały, osobny rozdział książki został poświęcony Cyfrowym Walutom Banku Centralnego (CBDC). Wyjaśniono w nim strategię stojącą za cyfrowym juanem oraz wpływ, jaki wywarłby on na obecny system płatności. Uwzględniono też pełną analizę porównawczą CBDC, Libry i stablecoinów firm.

W książce zawarto jednak ostrzeżenie dot. zagrożeń związanymi z suwerennymi kryptowalutami, takimi jak Libra, kwestionującymi suwerenność monetarną krajów o “niedoskonałej infrastrukturze rynku finansowego”. Chińskim urzędnikom zaproponowano  środki przeciwdziałające i regulacje w celu zaradzenia tego typu tendencjom.

Chiński cyfrowy juan

Jak wiadomo, Bank of China przeprowadza teraz testy pilotażowe dot. chińskiego CBDC w różnych lokalizacjach. Jest spora szansa na to, że cyfrowy juan ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku. Ponoć w testach bierze udział też Binance, jedna z czołowych giełd kryptowalut na świecie, która wspomaga też rząd Chin w badaniach dot. blockchaina.

W social mediach opublikowano m.in. screeny aplikacji mobilnej cyfrowego juana.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here