Naga MarketsPosiadająca 100 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie aplikacja do przesyłania wiadomości w czasie rzeczywistym, niezwykle popularna wśród sympatyków rynku kryptowalutowego, przygotowuje się do zaprezentowania swojego własnego blockchainu oraz kryptowaluty. W celu sfinansowania inicjatywy przedsiębiorstwo ma zamiar przeprowadzić ICO, które zdaniem ekspertów może być jednym z największych w historii.


Poznajcie Gram i Telegram Open Network (TON)

Telegram chce wdrożyć token o nazwie Gram, który będzie funkcjonował jako podstawowa waluta Telegram Open Network (TON), sieci zintegrowanej bezpośrednio z platformą komunikatora dając możliwość zwiększania szybkości i bezpieczeństwa oprogramowania, rozwiązując jednocześnie problemy związane z osiągnięciem potencjalnej masy krytycznej ilości użytkowników.Liczący sobie ponad 100 stron whitepaper przedsiębiorstwa opisuje TON jako „blockchain trzeciej generacji”, który będzie składał się z głównego łańcucha oraz łańcuchów wspierających:

„Łańcuchy TON mają na celu automatyczne rozdzielanie i scalanie, tak aby dostosowywać się do zmian obciążenia sieci. Oznacza to, że nowe bloki będą generowane szybciej, a brak długich kolejek pozwoli utrzymać niskie koszty transakcyjne, nawet jeżeli niektóre usługi korzystające z platformy staną się bardzo popularne” – czytamy w oficjalnym dokumencie opisującym projekt.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Czy czeka nas rekordowe ICO?

Według wstępnych spekulacji, ICO tokenu Gram może liczyć na zgromadzenie nawet $500 milionów, co praktycznie podwoiłoby dotychczasowy rekord Filecoina, który w zeszłym roku zgromadził $257 milionów.

W odróżnieniu od innych projektów initial coin offering zespół Telegram będzie udostępniał monety jedynie za dolary (lub inne tradycyjne waluty) z pominięciem największych kryptowalut. Istnieje szansa, że w momencie debiutu kapitalizacja rynku Gram wyniesie $5 miliardów.

Początkowa wersja produktu ma zostać zaprezentowana jeszcze w pierwszym kwartale 2018, natomiast pełnoprawna platforma pojawi się nie wcześniej niż w Q2 2019.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here