Naga MarketsKomputronik czyli znany dystrybutor sprzętu IT, notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku, opublikował wyniki za trzeci kwartał roku obrotowego 2017 (od 1 października do 31 grudnia 2017).

Główną informacją płynącą z raportu jest wzrost zysku netto w ujęciu rok do roku do 4,57 mln zł w trzecim kwartale. Co oznacza wzrost o nieco ponad 9%.

Negatywnie wypada odczyt zysku operacyjnego, który wyniósł 6,4 mln zł wobec 8,8 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 639,15 mln zł wobec 568,37 mln zł rok wcześniej.

W sumie podczas trzech kwartałów 2017 roku spółka miała 9,17 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 9,44 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 1 593,71 mln zł w porównaniu z 1 552,9 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w okresie I-III kw. 2017 r. wyniósł 9,25 mln zł wobec 9,53 mln zł zysku rok wcześniej.

Spoglądając na wykres, widać że wyniki nie zaskoczyły inwestorów. Kurs od dłuższego czasu porusza się w nieciekawej, dość szerokiej konsolidacji (wykres w ujęciu tygodniowym). Wydaje się, że szans na krótkoterminowe odbicia warto szukać blisko dolnych rejonów zakresu trwającej konsolidacji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – zagadkowa inflacja w USA
Następny artykułGoldman Sachs aktualizuje rekomendacje. Pod lupą Eurocash, CCC oraz LPP
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here