Naga MarketsW poniedziałek spółka Komputronik opublikowała raport bieżący, w którym wykazała wzrost zysku w pierwszym kwartale obrachunkowym o 19%. “Emitent osiągnął w ujęciu jednostkowym szacunkowy zysk handlowy ze sprzedaży towarów i usług o wartości około 37 mln zł wobec 31,1 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku (wzrost o 19%).” Dobre dane ze spółki mogą pomóc zakończyć trwającą korektę, która doszła do kluczowego poziomu fibonacciego.

Prezes spółki ma nadzieje na utrzymanie dobrej sprzedaży “Zwiększony popyt konsumpcyjny można było zaobserwować zwłaszcza w maju, co wiązało się m.in. z zakupem prezentów komunijnych. Czerwiec, a więc koniec roku szkolnego i rozpoczynające się wakacje, to także okres zakupowy. Wiele osób wymienia wtedy sprzęt elektroniczny bądź szuka nowinek technologicznych i ciekawych wakacyjnych gadżetów”

Na wykresie waloru mamy wybicie w czerwcu kanału wzrostowego i spadki (od dołka z listopada 2014 roku do szczytu z czerwca 2015 roku), które skorygowały wartość akcji spółki o 61,8%. Poziom, który zatrzymał obecne wzrosty był również testowany w 2009 oraz 2010 roku i kolejny raz umocnił się w charakterze istotnego oporu. W najbliższych dniach okaże się czy dojście w okolice 10,25zł będzie tylko re-testem wybitego kanału i powrotem do spadków czy wręcz przeciwnie spółka po krótkiej korekcie wróci do wzrostów i poradzi sobie z poziomem 12zł.

Wykres spółki komputronik dla interwału 1D. Pod wykresem wolumen.
Wykres spółki komputronik dla interwału 1D. Pod wykresem wolumen.
Wykres spółki KOMPUTRONIK dla interwału 1W. Pod wykresem wolumen.
Wykres spółki KOMPUTRONIK dla interwału 1W. Pod wykresem wolumen.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here