Naga MarketsKomputronik w restrukturyzacji miał 5,5 mln zł zysku EBITDA i 4,2 mln zł zysku netto w I kwartale roku obrotowego 2020/2021, podała spółka, prezentując wstępne dane.

Komputronik miał 5,5 mln zł zysku EBITDA w I kwartale roku obrotowego 2020/2021

“Emitent szacuje, iż w pierwszym kwartale roku finansowego 2020/2021 (zakończonym w dniu 30 czerwca 2020 roku), nastąpiła poprawa wyników finansowych. Zostały przeprowadzone istotne gruntowne działania restrukturyzacyjne, polegające na: zmniejszeniu liczby pracowników i współpracowników (także w ramach konsolidacji operacyjnej spółek w grupie), zmniejszenia liczby sklepów własnych o jednostki mogące w najbliższej przyszłości utracić rentowność, redukcji kosztów wynajmu powierzchni komercyjnych i zmniejszenia wielkości pozostałych kosztów rzeczowych. Dodatkowo emitent skoncentrował się na sprzedaży wybranych grup towarowych o najwyższej stopie zwrotu, rozwinął ofertę usługową i poprawił warunki zakupu u niektórych dostawców” – czytamy w komunikacie.

W efekcie wprowadzonych zmian i działań, pomimo zmniejszenia przychodów w pierwszym kwartale 2020 r. o około 19% (w porównaniu do 2019 roku) do 268 mln zł, Komputronik uzyskał analogiczny wynik na sprzedaży, jak w zeszłym roku – czyli około 30 mln zł. Ze względu na obniżenie kosztów działania o ponad 22% (na co miało wpływ także uzyskanie wsparcia rządowego w ramach tzw. tarczy antykryzysowej), przy utrzymaniu dochodów, w pierwszym kwartale finansowym spółka osiągnęła szacunkowy zysk EBITDA na poziomie 5,5 mln zł. Zysk netto szacowany jest w I kwartale na wartość 4,2 mln zł, podano także.

Te artykuły również Cię zainteresują

Komputronik – dystrybutor sprzętu IT – jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here