Naga MarketsInwestor jadący na wakacje zaryzykuje bardzo dużo jeżeli nie postawi zleceń obronnych typu SL dla posiadanych przez siebie akcji. Musimy pamiętać również o innej grupie inwestorów, która wyczekuje na super okazje cenowe na ulubionych przez siebie walorach. Pozostaje tylko ustalić, czy aby przypadkiem obserwowane przez nas spółki nie pozmieniały obowiązujących trendów. W obecnych czasach ciężko o stabilność inwestycji, dlatego też zalecana jest podwyższona ostrożność. 

Na potrzeby dzisiejszego wpisu przyjrzałem się bliżej wykresowi spółki KOM. Wykres tygodniowy przedstawia trend boczny długoterminowy i dopiero wybicie z niego gwarantowałoby nam ponad przeciętne zyski. Zanim jednak tak się stanie musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy aktualna cena akcji jest odpowiednia do zakupu akcji.

Widniejący opór cenowy na poziomie ok. 12,18 zł obowiązuje od 7 lat i nic na razie nie wskazuje, żeby ta sytuacja się zmieniła. Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy KOM jest dobrą okazją do zakupu musimy przyjrzeć się bliżej kanałom cenowym jakie powstały. Nawet laik jest w stanie zauważyć, że cena wyskoczyła w dół po dotknięciu oporu cenowego i co najważniejsze, spadła poniżej psychologicznej bariery 10 zł. 150715-kom-tygPo osiągnięciu oporu, korekta przybrała szybką postać. W 6 dni spadek ceny o ok. 25%. 

Najważniejszy sygnał zostawiłem na koniec. Zerknij na wykres dzienny:

150715-kom-d

Wg mojej subiektywnej oceny na wykresie kształtuje się formacja “flagi”, która na domiar złego umiejscowiła się poniżej poziomu 10 zł. Jej zasięg nie napawa optymizmem. Dlatego wszystkim chętnym na zakup akcji KOM radzę żeby jeszcze jeszcze raz przemyśleli swoje decyzje.

Żeby pokazać jeden z możliwych scenariuszy wstawię poniżej wykres spółki TFO, na której miała miejsce podobna formacja po stadku z wyższych pułapów cenowych.150715-tfo

sygnaly-at.pl Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here