Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Komputronik jest polskim dystrybutorem sprzętu i oprogramowania komputerowego oraz elektroniki użytkowej.

komputronik

Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.

Spółka zyskała podczas czwartkowej sesji ponad 8% osiągając nowe maksimum odbicia, które trwa od końca stycznia. Pojawił się techniczny sygnał kupna, gdyż wybita została linia trendu spadkowego oraz pokonany został lokalny opór w okolicach 6,30 zł. Cena powinna niebawem osiągnąć kolejny opór, który mamy w rejonie 7,20 zł. Warto jednak spojrzeć na znacznie szerzy kontekst np. na wykresie tygodniowym. Trwające wzrosty są odbiciem od prawie 5 letniej linii trendu wzrostowego i mają miejsce po dość dużych spadkach. Patrząc z tej perspektywy można sądzić, że wzrosty będą większe, sięgające przynajmniej 8,73 zł czyli szczytu z października ubiegłego roku. Kilkuletnia linia trendu, o której wspomniałem widoczna jest w analizie z 7 stycznia.

Braster jest spółką, której działalność będzie opierać się na produkcji rewolucyjnego narzędzia do diagnostyki onkologicznej piersi u kobiet, w postaci termograficznego testera.

braster

Wczorajsza sesja przyniosła 4,5% wzrosty przy gigantycznych obrotach. Zainteresowanie tą spółką jest więc widoczne i to dobrze w obliczu sytuacji technicznej w jakiej się znajdujemy. Od końca lutego cena oscyluje w okolicach strefy oporu. Generalnie od połowy ubiegłego roku trwa trend boczny i obecnie trwa walka o wybicie górą. Kilka wcześniejszych prób zakończyło się niepowodzeniem i cena odbijała się od oporu. Aktualna sytuacja wydaje się być jednak trochę inna. Kupujący nie odpuszczają już prawie od 2 miesięcy co objawia się jako formacja klina czy też trójkąta pod oporem. Mamy także bardzo wysokie i narastające obroty. Jesteśmy więc w przełomowym momencie. Dynamika wcześniejszych wzrostów oraz obroty dają spore szanse na pozytywny wynik. Aby mówić o wybiciu potrzeba pokonania poziomu 15,80 zł czyli maksimum z końca marca. Jeżeli do niego dojdzie, cena powinna rosnąć w kierunku 20 zł. O spółce pisałem ostatnio 18 lutego.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURGBP – test lokalnego oporu
Następny artykułPrzegląd setupów Price Action AUDUSD, EURCAD, GBPAUD, GBPCHF, GBPJPY, USDCAD 15 kwietnia 2016
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here