Naga Markets

Komputronik [KOM], Atal [1AT] – Gorące spółki dniaGigantyczne odbicie zanotowały akcje Komputronika. Dystrybutor sprzętu komputerowego z sukcesem przeprowadził proces restrukturyzacji, który trwał od marca 2020 roku. Prawomocny wyrok sądu zakończył postępowanie sanacyjne. Spółka szacuje, że będzie to miało bardzo pozytywny wpływ na wyniki za okres od1 kwietnia do 31 grudnia 2022 r. w postaci nadzwyczajnego zysku w wysokości 146,5 mln zł. Warto dodać, że jednym z kluczowych problemów spółki była negatywna decyzja Urzędu Celno-Skarbowego, która w ocenie spółki i licznych ekspertów była bezpodstawna.

“Jestem przekonany, że prawomocny wyrok Sądu wzmocni naszą wiarygodność w oczach naszych partnerów. To dla nas bardzo ważne, ponieważ dzięki temu będziemy mogli starać się o lepsze warunki finansowania naszej działalności, co przełoży się na jeszcze lepszą ofertę dla klientów.

100% w 3 dni 

Oczywiście od teraz, zgodnie z przyjętym przez wierzycieli i zaakceptowanym przez Sąd harmonogramem, będziemy realizować spłatę naszych wierzytelności” – skomentował prezes firmy. Spółka podkreśla, że dzięki stabilnej sytuacji finansowej konsekwentnie realizuje swoją strategię rozwoju. Na wykresie mamy ponad 100% odbicie w zaledwie trzy sesje.

komputronik

Ważny opór 

Developer Atal poinformował, że uzna łącznie w przychodach za 2022 rok 3 380 lokali mieszkalnych i usługowych przekazanych w tym okresie nabywcom. W samym IV kwartale 2022 r. grupa wydała 764 lokale z czego najwięcej lokali zostało wydanych we Wrocławiu (271), Trójmieście (148), Krakowie (141), Łodzi (88), następnie w Warszawie (76), Katowicach (30) i Poznaniu (10).

atal

Spółka od października odrabia ubiegłoroczne straty. Na wykresie kurs testuje ważny opór w rejonie 37,50 zł. Jeżeli uda się go wybić, kurs zapewne domknie lukę spadkową w rejonie 40 zł.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

BossaConotoxia
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułBitcoin szarżą wchodzi w 2023 rok, razem z nim Solana i nowy token BONK
Następny artykułBloober Team zatrzymany na oporze 21 zł – zapiski giełdowego spekulanta
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.