Naga MarketscomputersKomputronik – dystrybutor sprzętu IT – jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Spółka właśnie opublikowała raport z wynikami za pierwszą połowę przesuniętego roku finansowego. Poniżej szczegóły z raportu.

Spółka wypracowała 2,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I połowie roku finansowego 2018/2019, wobec 4,6 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 7,57 mln zł wobec 8,25 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA Grupy wyniósł 14,04 mln zł w porównaniu do 14,46 mln zł zł w roku ubiegłym.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 968,59 mln zł w I połowie 2018/2019 wobec 954,56 mln zł rok wcześniej.

Marża brutto Grupy zwiększyła się z 10,3% w roku 2017 do 10,9% w bieżącym okresie, generując zysk na sprzedaży w wysokości 105,7 mln zł, wyższy niż w roku ubiegłym o wartość 7,8 mln zł, podano w raporcie.

“Zakończony okres finansowy stanowił okres przejściowy – od lokalnego osłabienia popytu w handlu detalicznym, do czego bardzo istotnie przyczyniło się ograniczenie handlu w niektóre niedziele, do zauważalnej i oczekiwanej stabilizacji i poprawy koniunktury obserwowanej od końca sierpnia. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, ustabilizowała się sytuacja w segmencie laptopów – bardzo ważnej kategorii dla spółki. Zauważalny jest niewielki, jednocyfrowy wzrost sprzedaży po uprzednim obniżeniu się porównywalnej bazy oraz poprawa marży handlowej” – napisał prezes Wojciech Buczkowski w liście do akcjonariuszy.

Sytuacja na wykresie:

Po publikacji wyników kurs akcji rośnie o niecałe 2%. Po dość dużych spadkach na wykresie można odnaleźć coś na kształt formacji oRGR. Wybicie linii szyi mogłoby doprowadzić do zwyżki w rejon 4,20 zł. Taki zasięg wynikałby z wysokości formacji. W ostatnim dołku pojawiły się nieco wyższe obroty, co może sygnalizować realizację właśnie takiego scenariusza. komputronik

Zobacz także: Zapiski giełdowego spekulanta: LPP – z obniżoną rekomendacjątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł7 gospodarczych nieszczęść na 2019 rok – prognozy XTB
Następny artykułO wykresach ani słowa: USD/CHF, EUR/CHF, EUR/NZD
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here