Naga MarketsKompapW komunikacie z 04 czerwca Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Kompap zwołało Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, a w projektach uchwał Zarząd zaproponował wypłatę w formie dywidendy 1,4 mln złotych, czyli 0,3 zł na akcję.

  • Kompap chce wypłacić 0,3 zł dywidendy na akcję
  • Spółka ostatni raz dzieliła się wypracowanym zyskiem w 2016 roku
  • Zarząd proponuje aby dniem dywidendy był 16 lipca

Kompap chce wypłacić dywidendę po trzech latach przerwy

W komunikacie z 04 czerwca Zarząd Spółki Kompap zwołał Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki na 02 lipca. Wśród projektów uchwał znajduje się propozycja podziału wypracowanego przez Spółkę zysku. Wg propozycji Zarządu Kompap w formie dywidendy powinien wypłacić 1,4 mln złotych, co oznacza 0,30 zł dywidendy na akcję. Zestawiając tę kwotę z kursem akcji z czwartkowego zamknięcia inwestorzy mogą spodziewać się stopy dywidendy na poziomie 4,3%.

W propozycji Zarządu Kompap znajdują się także daty ustalenia prawa do dywidendy oraz jej wypłaty. Jeśli Akcjonariusze Spółki zaakceptują propozycję Zarządu to w podziale wypracowanego zysku będą uczestniczyć wszyscy posiadający akcje Kompap na zamknięciu sesji w dniu 16 lipca. Sama wypłata miałaby nastąpić 25 sierpnia. Chcąc zakupić akcje Kompap i mieć prawo do dywidendy należy pamiętać o sposobie rozliczania transakcji na GPW i posiadać je najpóźniej 14 lipca.

Kompap nie jest typową dywidendową spółką. Ostatnim rokiem w którym jej akcjonariusze mogli cieszyć się podziałem wypracowanego zysku był 2016 rok.

Dywidenda za rok Dzień ustalenia prawa do dywidendy zgodnie z zasadą D+2 Dzień wypłaty dywidendy Wartość dywidendy na każdą akcję Stopa dywidendy
2019 14 lipiec 2020 25 sierpień 2020 0,30 zł 4,3%
2015 30 sierpień 2016 22 wrzesień 2016 0,20 zł 2,0%

Źródło: opracowanie własne

Kompap na wykresie nie jest bardzo ciekawy

Kompap – wykres tygodniowy

Wahania z ostatnich 10 lat na wykresie Kompap mieszczą się w zakresie pomiędzy 6 a 10 złotych. Aktualnie cena znajduje się bliżej minimalnych poziomów tego zakresu.

Kompap to firma z branży papierniczej mająca dwa zakłady graficzne należące do największych w Polsce drukarń dziełowych. W ramach prowadzonej działalności Spółka oferuje szeroki zakres wyrobów poligraficznych. W podstawowym asortymencie Kompap oferuje druk akcydensowy, koperty utajnione, etykiety samoprzylepne, a także rolki do bankomatów i kas fiskalnych z nadrukiem oraz składankę komputerową.

Polecam także inne wpisy dotyczące zbliżających się dywidend.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here