Naga Markets


inwestor ucieka przed podatkamiKomisja parlamentarna na Ukrainie zdecydowała się poprzeć projekt wniosku, który ma doprowadzić do wprowadzenia zryczałtowanej stawki 5% podatku od transakcji na kryptowalutach.
Jednocześnie zdecydowano o odrzuceniu projektu, który zakładał zamrożenie podatków od kryptowalut aż do 2029 roku.


5% podatek dla osób fizycznych i 18% dla firm

Po wprowadzeniu nowej ustawy osoby prywatne będą płacić 5% podatek, a firmy prowadzące działalność gospodarczą związaną z rynkiem krypto 18% od 2024 roku.

Jak donoszą media “InternerUA”: poseł Olexander Danchenko, który jest jednym z autorów ustawy mówi, że była ona inspirowana prawem estońskim. Według niego jest ono uważane za jedno z najlepszych praw odnośnie rynku krypto na świecie. Autorzy ustawy kierowali się także orzeczeniami Europejskiego Banku Centralnego oraz regulacjami obowiązującymi w Stanach Zjednoczonych i Japonii.

Danchenko stwierdził “We believe that 5% is a stimulating level of tax, and would enable the cryptocurrency industry to develop”. Uważa on więc, że 5 procentowy podatek może umożliwić rozwój rynku kryptowalutowego. Kolejnym krokiem Komisji jest przekonanie krajowego banku centralnego i rządu do przyjęcia ustawy .

Rosysjki Gazprom również wspiera blockchain

W międzyczasie rosyjski Gazprombank ogłosił, że jego szwajcarski oddział bankowy zacznie oferować usługi handlu kryptowalutami od połowy 2019 roku. W swoim oświadczeniu spółka potwierdziła, że obecnie trwają prace nad projektem z Metaco, który ma dostarczyć platformę opartą na blockchain, w prace zaangażowany będzie także Avaloq dostawca rozwiązań bankowych.

Gazprombank jest finansowany przez Gazprom, jednej z największych firm gazowych na świecie. Inny rosyjski bank – Sberbank, który jest nazywany przez krajowe media “ wiecznym liderem rozmów o blockchain”, ujawnił wcześniej podobne plany, informując, że otworzy giełdę kryptowalut w Szwajcarii.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here