Naga Markets

Komisja Europejska zatwierdziła przejęcie Credit Suisse bez UBS. Bank opóźni raport kwartalnyUBS Group AG podobno rozważa możliwość opóźnienia przedstawienia raportu kwartalnego za drugi kwartał roku fiskalnego 2023, czego powodem są zawiłości w przejęciu Credit Suisse. W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska ogłosiła podała, że nie widzi większych uwag co do planu przejęcia proponowanego przez UBS.

  • UBS podobno opóźni wyniki kwartalne w związku z przejęciem Credit Suisse
  • Raport o wynikach za drugi kwartał pierwotnie miał zostać zaprezentowany 25 lipca
  • Grupa zaksięgowała 1,03 mld USD zysku netto w pierwszym kwartale
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

UBS opóźni wyniki za II kwartał

W ubiegłym tygodniu do mediów trafiła informacja, że Komisja Europejska zatwierdziła proponowane przez UBS przejęcie Credit Suisse bez żadnych większych uwag.W oparciu o badanie rynku Komisja stwierdziła, że połączenie nie zmniejszy znacząco konkurencji na rynkach, na których ich działalność pokrywa się w ramach EOG [Europejskiego Obszaru Gospodarczego] – stwierdziła Komisja.

W szczególności Komisja stwierdziła, że połączony podmiot będzie nadal podlegał znacznej presji konkurencyjnej ze strony szerokiego grona konkurentów na wszystkich tych rynkach, w tym kilku głównych banków globalnych, a także wyspecjalizowanych dostawców i silnych graczy lokalnych – dodano.

Przez to też mówi się obecnie, że szwajcarska firma bankowości inwestycyjnej UBS Group AG rozważa opóźnienie publikacji raportu finansowego za drugi kwartał roku fiskalnego 2023 co najmniej do końca sierpnia. W raporcie zwrócono uwagę, że dzieje się tak ze względu na “zawiłości” związane z przejęciem Credit Suisse.

Wykres Kurs akcji UBS 05.06.2023
Kurs akcji UBS 05.06.2023

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Raport o wynikach za drugi kwartał, który pierwotnie miał zostać zaprezentowany 25 lipca, został podobno opóźniony w celu dostarczenia aktualnych informacji na temat krajowych planów operacyjnych Credit Suisse.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.