Naga MarketsKurs euro najwyżej od niemal 2 miesięcy. KE zaproponuje program wsparcia warty 750 mld EURPrzewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen przedstawiła oficjalną propozycję ożywienia gospodarczego w Europie po skutkach pandemii koronawirusa. Fundusz wsparcia dla gospodarek ma być warty 750 mld euro, z czego 500 mld to granty, natomiast 250 mld zostanie rozdysponowane postaci pożyczek. Informacja ta winduje kurs euro do dolara (EUR/USD) na poziomy z początku kwietnia.

  • Komisja Europejska proponuje fundusz wsparcia warty 750 mld euro
  • Propozycja KE stanowi kompromis do planu niemiecko-francuskiego
  • Kurs euro po tych doniesieniach wystrzelił ponad 1,10 USD 

Program naprawczy UE po epidemii koronawirusa

Von der Leyen będzie starać się połączyć plan naprawczy z kolejnym siedmioletnim budżetem Unii Europejskiej. Plan zakłada zebranie kilkuset miliardów euro na rynkach kapitałowych, z których większość byłaby przeznaczona na dotacje na inwestycje w krajach w trudnościami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według anonimowych źródeł w UE, pozyskiwaniu potrzebnych środków pieniężnych miałyby posłużyć podatki. Mówi się w tym przypadku o podatku od tworzyw sztucznych oraz od przedsiębiorstw cyfrowych. W grę miałoby wejść także rozszerzenie Europejskiego Systemu Handlu Uprawnieniami do Emisji (EU ETS).

Podobny plan zaproponowały w ubiegłym tygodniu Francja i Niemcy. W ramach tego planu, UE utworzyłaby fundusz o wartości 500 miliardów euro przy pomocy gwarancji państwowych. Miałby on posłużyć ponownemu uruchomieniu gospodarek oraz pomocy gałęziom przemysłu dotkniętym skutkami epidemii koronawirusa.

Propozycja ze strony Komisji Europejskiej stanowi kompromis pomiędzy planem niemiecko-francuskim, a państwami sprzeciwiającymi się temu planowi.

Euro najwyżej od niemal dwóch miesięcy

Doniesienia z Komisji Europejskiej wpłynęły na istotne umocnienie kursu euro do dolara. Para walutowa EUR/USD znalazła się dzięki temu na poziomy widziane ostatnio 1 kwietnia.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Wykres dzienny pary walutowej EUR/USD

Jeśli na koniec dnia kupującym uda się przełamać opór w pobliżu 1,0988, odsłonięty zostanie kolejny poziom obrony przy 1,1140.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here