Naga MarketsOrgany regulacyjne ds. przeciwdziałania praktykom monopolistycznym w Komisji Europejskiej, rozesłały kwestionariusz w celu ustalenia, czy proponowany przez Facebook stablecoin Libra jest projektem antykonkurencyjnym.


Libra zmonopolizuje sektor płatności?

Informację tą przekazał Bloomberg, który dowiedział się o niepokojach Komisji Europejskiej za pośrednictwem prywatnego dokumentu. Zgodnie z raportem, Komisja rozesłała w sierpniu kwestionariusz, próbując ustalić, czy konkurencyjne podmioty będą w stanie uczciwie konkurować ze Stowarzyszeniem Libra i jego produktem. Urzędnicy podobno uważają, że Libra może utrudniać konkurencję poprzez wymianę informacji i wykorzystanie danych dotyczących konsumentów.

Ponadto organy regulacyjne podobno rozpoczęły badanie, w jaki sposób Libra może być wykorzystywana w aplikacjach WhatsApp i Messenger na Facebooku. Ta część badania skupia się na tym, jak działa członkostwo i zarządzanie w Stowarzyszeniu Libra.

Zobacz także: Bitcoin ratunkiem dla Ghany? 70 tys. osób może stracić oszczędności życia

W raporcie zauważono, że oddział antymonopolowy komisji nie jest jedynym oddziałem instytucji badającej Librę. Rzecznik działu usług finansowych komisji powiedział, że oddział ten “monitoruje rozwój rynku w zakresie aktywów kryptograficznych i usług płatniczych, w tym Libry i jej rozwoju”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 

Facebook rozdaje karty i dyktuje warunki

Inni urzędnicy państwowi również wyrażają obawy co do ewentualnej dominacji sektora płatniczego na Facebooku. Senator USA Sherrod Brown, będący członkiem Senackiej Komisji Bankowej, przyznał już w czerwcu, że jego zdaniem Facebook może być w stanie dyktować warunki płatności dla przedsiębiorstw:

– Co się dzieje, gdy Facebook zmusza przedsiębiorstwa do rezygnacji z akceptowania karty kredytowej lub debetowej? Możesz zostać zmuszony do wykorzystania nowych pieniędzy z Monopolu na Facebooku. A co z właścicielami małych firm, zmuszonymi do korzystania z nich lub utraty dostępu do milionów użytkowników Facebooka?


Libra bez wątpienia jest obecnie jednym z najbardziej kontrowersyjnych projektów kryptograficznych. Jak potoczą się jej losy? Będziemy Was informować na bieżąco.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCo dalej z polskim złotym? Anna Korzec i Daniel Ligocki [Rkantor.com]
Następny artykułGiełda kryptowalut Kraken odnotowuje 20-krotny wzrost wolumenu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here