Naga Markets
W dniu wczorajszym Komisja Europejska ostrzegała przed zagrożeniami jakie dla inwestorów i konsumentów stanowi kryptowaluta Bitcoin. Największe zagrożenie to utrata wszystkich zainwestowanych środków.

Valdis Dombrovskis, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej wyraził swoje zaniepokojenie dużymi wahaniami wartości najstarszej kryptowaluty. Jak zauważa, ta nie jest gwarantowana przez żaden kraj albo emitenta.

Wystosował on list do szefów trzech organów nadzoru (EBA, EIOPA, ESMA) w UE, by w związku z ostatnimi wydarzeniami zaktualizowali ostrzeżenia dla konsumentów.

Na konferencji prasowej, komisarz Valdis Dombrovskis mówił: “W ostatnich tygodniach, Bitcoin przyciągnął naszą wzmożoną uwagę. Istnieje bowiem wyraźne ryzyko dla inwestorów i konsumentów związane ze zmiennością cen, w tym ryzyko całkowitej utraty inwestycji, błędów operacyjnych i związanych z bezpieczeństwem, manipulacji na rynku oraz luk w zakresie odpowiedzialności”.

“Inwestorzy powinni zdawać sobie sprawę z tego, że [Bitcoin] może spaść w każdej chwili. Wirtualne waluty takie jak Bitcoin, tak naprawdę nie są walutami.”

Jak widać na poniższym wykresie, Bitcoin w tym roku i na dzień dzisiejszy (21.12) osiągnął już stopę zwrotu na poziomie 1650%, co rodzi obawy regulatorów o zagrożenia w przypadku pęknięcia bańki.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJustin Bennett: Test klina od dołu jako nowy opór na EURNZD
Następny artykułCzy Trump podpisze reformę podatkową?
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

1 KOMENTARZ

  1. Drugim dnem straszenie ludzi jest fakt że zarabiają na tym krocie a to już się nie podoba tym którym zależy na pogłębienie różnicy między biednymi i bogatymi…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here