Naga Marketsflaga unii w Brukseli na tle niebaPrzed chwilą na rynek wypłynęła informacja, że Komisja Europejska zdecydowała się na obniżenie prognozy PKB w strefie euro do 1,2% z 1,3% w 2019 roku. Zarówno euro jak i europejskie parkiety reagują negatywnie na tę informację. Niemiecki indeks giełdowy DAX reaguje spadkiem na kilkanaście punktów, a euro traci już prawie 20 pipsów kilka minut po podaniu komunikatu.


DAX kontynuuje spadki

Niemiecka giełda rozpoczęła sesję od wzrostów, jednak po godzinie 10:00 to sprzedający przejęli kontrolę. Jeszcze przed 12:00, doszło do wybicia ważnego wsparcia, przez co indeks osunął się na niższe poziomu. Aktualnie strefa przy 12 260 pkt jest oporem. Celem dla sprzedających mogą być nawet wczorajsze minima czyli okolice 12 150 pkt. Informacja o obniżeniu prognozy PKB na pewno nie pomaga kupującym.

Zobacz także: Cena ropy wkrótce po 60 dolarów. Co z ceną złota, srebra i ropy?

Indeks giełdowy DAX

Euro traci do dolara

Kurs EUR/USD zareagował w pierwszej chwili wyraźnym spadkiem na podaną informację o obniżeniu prognozy PKB. Patrząc na interwał H1 mamy do czynienia z wybiciem dołem z formacji klina. Celem dla podaży może być w tej chwili zejście nawet w okolice 1,1140, gdzie znajduje się kluczowe wsparcie, cena odbijała tam między innymi 3 maja.

Kurs euro do dolaraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here