Naga MarketsSECKomisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Hester Peirce, wyraziła zainteresowanie stworzeniem specjalnego systemu do emitowania blockchainowych tokenów. Wiadomość została podana przez singapurską firmę konsultingową Blockchain Jenga BCG w komunikacie prasowym opublikowanym 5 sierpnia.

Zgodnie z dokumentem, Pierce wygłosiła swoje zaskakujące uwagi podczas forum na Singapore University of Social Sciences, którego sponsorem było Blockchain Jenga BCG. Konferencja – w której wzięło udział ponad 500 uczestników – obejmowała dyskusje prowadzone przez międzynarodowych urzędników regulacyjnych i różne osoby z branży.

Dać szanse emitentom

Autor komunikatu twierdzi, że Peirce była jednym z głównych mówców, obok Su Hui Tay, zastępcy dyrektora Monetary Authority of Singapore. W swoim wystąpieniu powiedziała, że jest zainteresowana budową “bezpiecznej przystani”, która umożliwiałaby emitentom oferowanie tokenów w alternatywnym systemie. Dodała, że dziś koniecznością jest rozwiązanie wszelkich kwestii regulacji transgranicznych. Stwierdziła, że internacjonalizacja rynków nie musi prowadzić do internalizacji regulacji. Zauważyła też, że potrzebna jest większa elastyczność dot. działań władz:

„[…] jurysdykcja powinna określić, które przepisy najlepiej sprawdzają się dla jej inwestorów i rynków.”

Dyrektor Departamentu Technologii Finansowych w Banku Tajlandii Wijitleka Maromefe powiedziała podczas konferencji, że uważa, że ​​blockchain będzie miał pozytywny wpływ na system finansowy. Wpłynie na niego „pod względem KYC, bezpieczeństwa i prywatności”. Przyznała, że a Bank Tajlandii szeroko wdrożył i wykorzystał już nową technologię.

SEC a kryptowaluty

Jak informowały media, w czerwcu prezes SEC Jay Clayton powiedział, że regulator musi czuć się komfortowo w kwestii kryptowalut i upewnić się, że żadna manipulacja na rynku nie może mieć miejsca przed zatwierdzeniem funduszu będącego przedmiotem obrotu kryptowalutami.

Mowa oczywiście o bitcoinwym ETF, o którego utworzenie walczą od paru lat bracia Winklevoss, szefowie giełdy Gemini. Ich wniosek został odrzucony, co wywołało niechęć do SEC ze strony środowiska kryptowalut. Hester Peirce była jedyną komisarz, która uważała, że brak ETF i decyzja SEC są krzywdzące dla tego młodego rynku. Uchodzi za jedną z urzędniczek przychylnych cyfrowym walutom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here