Naga MarketsSECKomisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Hester Peirce formalnie zaproponowała stworzenie „bezpiecznej przystani” dla projektów związanych z tokenami i kryptowalutami.

Peirce przedstawiła wizję regulacyjną, która byłaby bazą do stworzenia bezpiecznej przystani dla projektów, które zbierają fundusze na budowę zdecentralizowanych sieci.

SEC otworzy się na tokeny i kryptowaluty?

Przemawiając na Międzynarodowym Kongresie Blockchain w Chicago w dniu 6 lutego, Peirce, znana również jako „Crypto Mom”, przedstawiła swoją propozycję utworzenia “bezpiecznego schronienia” dla rynku tokenów. Według jej pomysłu, firmy, które stoją za takimi przedsięwzięciami, otrzymałyby trzy lata karencji na budowę zdecentralizowanej sieci bez obawy o podjęcie kroków prawnych przez SEC.

Innymi słowy, SEC dawałby deweloperom trzyletni okres na zbudowanie zdecentralizowanej sieci, a także na przyciągnięcie do niej uczestników, zanim staną się oni przedmiotem ścisłych postępowań regulacyjnych prowadzonych przez organ.

 

Reakcje społeczności

Propozycja komisarz Peirce została następnie bardzo dobrze przyjęta w środowisku społeczności kryptowalut, ponieważ takie działanie najwyraźniej zapewniłoby elastyczność regulacyjną, która z kolei może pomóc rozwijać się wielu projektom.

Katie Biber, radca prawny Anchorage, powiedziała, że ​​ramy „bezpiecznej przystani” to „ważny kolejny krok, aby pomóc w rozwoju innowacji, i cieszymy się z ich przejrzystości”. Ona sama nalega, by SEC niezwłocznie podjął takie działania.

Z kolei Steve Kokinos, dyrektor generalny Algorand, zauważył, że pomysł komisarz Peirce zbliżyłby społeczność blockchain i kryptowaluty o krok bliżej do ostatecznego osiągnięcia jasności regulacyjnej na tym rynku. Powiedział:

„Branża blockchaina i organy regulacyjne muszą kontynuować zdrowy dialog, aby USA mogły stać się globalnym i odpowiedzialnym liderem w dziedzinie innowacji. Algorand jest zaangażowane we wspieranie wysiłków rządu USA w celu wykorzystania tych ekscytujących nowych technologii oraz w tworzeniu polityki i przepisów, które chronią społeczeństwo, a jednocześnie wspierają innowacje ”.

Nastrój chłodzi jednak Preston Byrne, prawnik specjalizujący się w kryptowalutach:

„Ważne jest to, aby pamiętać, że przynajmniej na razie to wszystko wydają się tylko nieoficjalne komentarze komisarz Pierce, a nie oświadczenie dot. polityki agencji.”

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here