Naga MarketsWitryna oddziału Danske BankWedług analityków z Danske Bank najciekawszym elementem czwartkowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego będzie ocena ryzyka wzrostu gospodarczego i wskazówki dotyczące operacji płynnościowych. 


Najważniejsze cytaty:

“Spodziewamy się, że Mario Draghi zastosuje ostrożny ton, aby ruszać zbyt mocno rynkami. Biorąc pod uwagę aktualne ceny rynkowe, nie spodziewamy się, że ostrożny ton doprowadził do znacznej gołębiej reakcji rynkowej.”

“Uważamy, że ocena ryzyka wzrostu powinna znaleźć się w centrum uwagi. Na poprzednim posiedzeniu EBC oszacował ryzyko wzrostu jako zasadniczo zrównoważone, ale porusza się ono w dół. Od tego czasu widzieliśmy szereg rozczarowujących danych.”

“Można argumentować, że ocena ryzyka spadku było od dawna oczekiwana zarówno na podstawie wskaźników miękkich, jak i twardych.”

“Uważamy, że zbilansowanie oceny ryzyka na grudniowym posiedzeniu było potrzebne, aby EBC zakończyło zakupy. Ponadto zauważamy, że kilku członków rady zarządzającej argumentowało za kontynuacją narracji, podczas gdy inni wskazują na gorsze dane uzasadniające zmianę ogólnej oceny ryzyka. Poprzednio EBC dokonał zmiany oceny ryzyka w czerwcu 2017 r.”

“Nie zmieniamy naszej decyzji o podwyżce stóp procentowych EBC, która ma się odbyć w grudnia 2019 r. Gorsze dane na początku roku były już spodziewane, także z uwagi na słabą aktywność w Chinach. Naszym głównym argumentem za oczekiwaną podwyżką stóp do końca roku, jest to ,że przewidywany wzrost płac przełoży się na inflację bazową.”

“Zdajemy sobie sprawę, że nasze oczekiwania dotyczące podwyżki stóp w grudniu nie do końca równoważą ryzyko. Widzimy 10% szans na podwyżkę stóp wcześniej niż w grudniu, 60% szans na podwyżkę w grudniu 2019 r. i 30% szansę na późniejszą niż oczekiwana podwyżkę stóp. “tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here