Naga MarketsNapisy EURUSD w tle wykresuPara EUR/USD zanotowała w piątek silny wzrost i wymazała w całości czwartkowy spadek. Tym samym kurs euro powrócił do kanału wzrostowego, którego dolne ograniczenie znajduje się w okolicach 1,1340-50. Zakładając sytuację, w której to czwartkowe wybicie dołem było fałszywe, to powinniśmy założyć wariant wzrostowy.


Kurs euro nadal w trendzie bocznym – konsolidacja 1,13-1,15

W tym wypadku po korekcie piątkowych wzrostów, strona popytowa powinna przejąć inicjatywę. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 1,1377-81, kolejne na 1,1348 (minimum z 23 stycznia). Opory znajdują się na poziomie 1,1420-29 oraz 1,1466-98. (Biorąc pod uwagę perspektywy dla strefy euro, wzrosty mogą mieć ograniczony charakter. Nie sądzę aby euro było w stanie wyjść trwale ponad 1,1550).

Zanegowaniem wariantu wzrostowego będzie trwałe złamanie linii kanału wzrostowego. W chwili obecnej dolne ograniczenie przebiega w okolicy 1,1340-50. W tym wariancie powrócimy w okolice ostatnich dołków na 1,1288 lub nawet 1,1206.

Patrząc szerzej na wykres eurodolara musimy być zgodni, że para walutowa już od dłuższego czasu porusza się w trendzie bocznym pomiędzy 1,13 a 1,1550. Dopiero wybicie w którąś ze stron może doprowadzić do  wyznaczenia kierunku.

Warto pamiętać, że FED nie jest zdeterminowany to dalszych podwyżek stóp procentowych. Z drugiej zaś strony, siła euro jest mocno ograniczona trwającym spowolnieniem i słabszymi odczytami. Należy także pamiętać, że amerykańska waluta jest zaliczana do tzw “bezpiecznej przystani” i w przypadku pogorszenia się perspektyw gospodarczych, dolar będzie zyskiwać.

Rober Papoń, EFIX Dom Maklerskitokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here