Naga Marketscommerzbank_logoAnalitycy Commerzbank sprawdzają co w trawie piszczy i komentują obecną sytuację na rynku. Dziś pod lupę wpadł jeden z nielicznych czynnych rynków czyli Stany Zjednoczone:


Wczorajszy, Wielkanocny poniedziałek przyniósł kres sześciodniowej aprecjacji dolara. Nie miało to jednak wiele wspólnego z samymi świętami i obniżoną płynnością. Można rzec, że wczorajsza świeca była w pełni uzasadniona – oceniają analitycy banku.

Wczoraj poznaliśmy wyniki najnowszego raportu dotyczącego bazowego indeksu cen wydatków konsumpcyjnych (deflator PCE), które nie sprostały rynkowym oczekiwaniom. Oba ujęcia (zarówno miesięczne jak i roczne) wykazały co prawda wzrost wskaźnika, jednak wzrost ten okazał się wolniejszy niż to pierwotnie zakładano. Oczekiwania analityków ankietowanych przez Bloomberg wskazywały na wartości 0,2 (m/m) oraz 1,8(r/r), podczas gdy opublikowany wskaźnik wynosił odpowiednio 0,1 oraz 1,7. Efektem tego okazała się być długa biała świeca na interwale dziennym:

EURUSDDailyDzisiejsza sesja jak na razie przebiega dosyć zmiennie, jednak wciąż znajdujemy się w pobliżu wczorajszego zamknięcia. Wątpliwe jest, aby przed najbliższymi danymi o 16:00 EUR/USD obrało zdecydowany kierunek. Przypominamy, że czekamy również dzisiaj na przemówienie Janet Yellen, które będzie najważniejszym punktem dzisiejszego dnia. W tym momencie bardziej przychylamy się do kontynuacji wzrostów na EUR/USD, jednak będziemy uważnie śledzić co do powiedzenia będzie mieć Janet Yellen i dopiero na tej podstawie podejmiemy decyzję inwestycyjną – podsumowują analitycy Commerzbanku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here