Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Indeks WIG20

Seria pięciu kolejnych spadkowych sesji sprowadziła notowania indeksu WIG20 do strefy 2.250-2.300 pkt. Tym samym kontynuowany jest ruch korekcyjny zapoczątkowany w pierwszej połowie maja br. Zakończenie tygodnia powinno jednak wypaść w zdecydowanie lepszych nastrojach. Poprawił się bowiem klimat inwestycyjny na świecie.
Z punktu widzenia analizy technicznej indeks WIG20 ponownie znalazł się w okolicy dołka z 18 maja br. (2.263 pkt.). Wczoraj notowania WIG20 w najsłabszym momencie sesji zeszły do poziomu 2.267 pkt. Druga połowa notowań przyniosła odreagowanie w górę, a na wykresie świecowym pojawił się niewielki czarny korpus z cieniem z dołu. W dniu dzisiejszym spodziewamy się kontynuacji odreagowania w górę. Możliwe jest pozytywne zaskoczenie i wyraźna aprecjacja WIG20 powyżej poziomu 2.300 pkt.

WIG20

Indeks małych spółek przed dużą szansą – indeks sWIG80

Okres ostatnich dwóch miesięcy nie był najlepszy dla spółek najmniejszej kapitalizacji. Notowania sWIG80 poddały się korekcie spadkowej. Niewielkim wsparciem dla notowań small caps był sezon wyników finansowych za I kw. 2017 r. Analiza wykresów wskazuje, iż w najbliższych dniach popyt stanie przed szansą odwrócenia negatywnych tendencji. Pierwszym korzystnym sygnałem dla posiadaczy akcji small caps byłby wzrost indeksu sWIG80 powyżej strefy 16,2-16,4 tys. pkt. Wówczas przełamana zostanie spadkowa linia trendu. Wariant mniej optymistyczny to dalsza bierność w tym sektorze rynku i obsuwanie notowań sWIG80 w rejon ostatniego dołka przy poziomie 15,8 tys. pkt.

SWIG80

Nowe maksima na Wall Street – indeks S&P

Porcja korzystnych danych makro, w tym przede wszystkim odczyt indeksu ISM za maj, który wykazał wzrost i poprawę koniunktury, napędziły indeksy giełdy amerykańskiej. Notowania S&P500 wybiły się w górę kontynuując tendencję wzrostową zapoczątkowaną w połowie maja br. Na zielono świeci się również poranny poziom futures (S&P500 +0,22 proc.). Rynek uwzględnia już praktycznie w 100 proc. czerwcową podwyżkę stóp procentowych.

indeks SP500

Informacje ze spółek

Budimex – spółka składa najatrakcyjniejsze oferty

W przetargu na realizację drogi ekspresowej S3 Brzozowo – Rzęśnica w woj. zachodniopomorskim, która podzielona jest na dwa zadania w obu przypadkach najtańsze okazały się oferty Budimeksu, łącznie za 486,8 mln zł brutto – podała GDDKiA.

Komentarz: Budimex zdobywa kolejne kontrakty drogowe. Spółka zgodnie z tym co zapowiadała wcześniej, z powodzeniem realizuje również kontrakty w energetyce. Szeroki wachlarz oferowanych usług pozwala Budimexowi zdywersyfikować ryzyko chwilowego zastoju w którymś z sektorów działalności. Spółka wypłaca również wysoką dywidendę. Z zysku za 2016 r. Budimex wypłacił 14,99 zł w porównaniu do 8,14 zł w ubiegłym roku. Akcje spółki po silnej korekcie spadkowej w drugiej połowie maja br., wczoraj odreagowały w górę o 9,43 proc.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

PGNiG – propozycja dywidendy i odkryte kolejne złoże gazu

Zarząd PGNiG rekomenduje, by z zysku osiągniętego w 2016 roku na dywidendę trafiło 1,16 mld zł, do daje 0,20 zł dywidendy na akcję – poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.

Komentarz: Zarząd zaproponował wypłatę z zysku zgodną z obowiązująca w spółce polityką dywidendową. Polityka ta zakłada wypłatę do 50 proc. skonsolidowanego zysku netto grupy. W 2016 r. spółka wypracowała 2,35 mld zł. Przy obecnym kursie giełdowym kwota 0,20 zł na akcję oznacza stopę dywidendy na poziomie 3,1 proc. Dzień dywidendy to 19 lipca, a wypłaty 3 sierpnia. W ubiegłym roku spółka wypłaciła 0,18 zł na walor. Oprócz wspomnianego wyżej komunikatu, spółka wczoraj poinformowała o odkryciu kolejnego złoża gazu w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 02.06.2017
Następny artykułAUDNZD – najniżej od 7 lutego
Z rynkiem kapitałowym związany od 17 lat, a od 15 lat pracuje jako analityk inwestycyjny w Biurze Maklerskim ING Banku Śląskiego. Łączy analizę techniczną z analizą fundamentalną. Ostatnio ukończył kurs na dyrektora finansowego oraz zdał egzamin państwowy potwierdzający posiadane kompetencje. Jako motto przy inwestowaniu stosuje zasadę: „staraj się reagować, a nie prognozować”. Od lutego 2016 r. zarządzający portfelem Akcyjnym Agresywnym w ramach usługi doradztwa inwestycyjnego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here