Naga MarketsWygenerowane we wtorek cofnięcie na notowaniach USD/PLN jest dziś kontynuowane. Spadki wyhamowały natomiast na parach EUR/PLN oraz GBP/PLN. Średnioterminowa sytuacja techniczna pozostaje bez zmian – od początku miesiąca oglądamy na parach złotówkowych wzrostowe ruchy korekcyjne, które wykształciły się po wcześniejszych dynamicznych spadkach.


EUR/PLN

Na notowaniach EUR/PLN odbicie wyhamowało w połowie tego tygodnia. Po wczorajszym cofnięciu dzisiaj oglądamy budowanie wąskiej konsolidacji. W zeszły czwartek kurs omawianej pary wybił się górą z wnętrza krótkoterminowego kanału zniżkującego i po piątkowej nieudanej próbie powrotu do wnętrza tej formacji, na początku tego tygodnia kontynuował ruch wzrostowy (patrz wykres).

Dodatkowo notowania na początku czerwca bez większych problemów sforsowały linię trendu spadkowego z genezą w grudniu zeszłego roku. Tym samym nastąpiło rozwinięcie wzrostowej korekty, która wykształciła się na tej parze pod koniec maja. Wczorajsze cofnięcie nie przesądza jeszcze o zakończeniu wzrostowej korekty. Kolejnym celem strony popytowej są okolice poziomu 4,30 (patrz wykres). Natomiast kluczowym wsparciem na tej parze pozostają tegoroczne minima (4,1516).

USD/PLN

Budowane od środy cofnięcie na parze USD/PLN jest dziś kontynuowane. Odbicie na notowaniach USD/PLN wyhamowało w środę na poziomie wtorkowego lokalnego szczytu i od tamtej pory wykształcił się lokalny ruch w dół. W szerszym horyzoncie sytuacja techniczna na tej parze nie uległa zmianie.

Od czasu ustanowienia 2 czerwcowych, tegorocznych minimów (3,7050) na tej parze buduje się wzrostowy ruch korekcyjny. Moim zdaniem maksymalny zasięg korekty wyznacza górne ograniczenie wspomnianego kanału, które obecnie przebiega na poziomie 3,87. Z kolei tegoroczne minima wraz z dolnym ograniczeniem średnioterminowego kanału spadkowego z genezą w grudniu zeszłego roku pozostają oczywiście kluczowymi poziomami wsparć.

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.AConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here