Naga Marketsbig benWczoraj o godzinie 13:00 poznaliśmy decyzję BoE ws stóp procentowych. Zgodnie z oczekiwaniami analityków Bank Anglii pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Zmienność na funcie brytyjskim była jednak podwyższona. W pierwszej reakcji mogliśmy obserwować jego spadek, a następnie silny wzrost.


Prezes Banku Anglii powiedział na wczorajszej konferencji, że podwyżka jest możliwa w najbliższym czasie. Wszystko będzie zależało od sytuacji związanej z Brexitem. Jeżeli Wielka Brytania opuści Unię Europejską za porozumieniem stron i nie dojdzie do twardego Brexitu, to Bank zdecyduje się na podwyżkę być może już w Maju. Biorąc pod uwagę nastawianie EBC oraz Fedu i chwilowe wstrzymanie się z podwyżkami, daje to sygnał wzrostowy na funcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednak jak komentuje Commerzbank, nie należy bardzo poważnie brać pod uwagę wypowiedzi Banku Anglii. Nie można być bowiem pewnym, jak zachowa się funt i cała gospodarka po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Aktualna sytuacja gospodarcza na świecie nie jest najlepsza, widać w ostatnim czasie wyraźne spowolnienie, co także może odbić się na Wielkiej Brytanii. Niewykluczone, że Bank Anglii będzie się musiał również wstrzymać z podwyżkami i dopiero po stabilizacji sytuacji związanej z Brexitem, podejmie on dalsze kroki. Nawet uniknięcie twardego Brexitu może doprowadzić do dłuższego spowalniani w Wielkiej Brytanii

Sytuacja techniczna na wykresie GBP/USD

Zaraz po godzinie 13:00 kurs funta do dolara (GBP/USD) ruszył w dół na niecałe 40 pipsów, jednak 5 minut później kurs zaczął dynamicznie zawracać. Pół godziny później spadek z godziny 13:00 został pokryty, następnie kurs kontynuował wędrówkę w górę. Cena poszybowała prawie 100 pipsów, docierając do strefy oporowej przy okrągłym poziomie 1,3000. Aktualnie poziom ten stanowi kluczowy opór, który jeśli zostanie wybity, należy spodziewać się przyspieszenia wzrostu. Natomiast wsparciem jest w tej chwili strefa przy 1,2830, i dopiero jej wybicie da wiarygodny sygnał do dalszych spadków. Jak na razie kurs może poruszać się pomiędzy wyznaczonym poziomem wsparcia i oporu. Pamiętajmy, że kurs może być w dalszym ciągu podatny na płynące z Wielkiej Brytanii wiadomości w sprawie Brexitu.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Wykres funta

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here