Naga MarketsPolskie monety tworzące stosWtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi większych zmian. Eurodolar oscyluje blisko 1,11 USD, podczas gdy PLN konsoliduje. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2717 PLN za euro, 3,8518 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8705 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9491 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,011% w przypadku obligacji 10-letnich.
Ostatnie godziny obrotu na rynkach nie przyniosły istotniejszych, fundamentalnych zmian. EU, zgodnie z oczekiwaniami, zgodziła się na przedłużenie Brexitu o trzy miesiące. Wlk. Brytania jest jednak politycznie sparaliżowana po tym jak parlament odrzucił wniosek Johnsona o przyspieszone wybory. Nastroje na rynku pozostają jednak optymistyczne/popytowe z uwagi na pozytywną narrację dot. trwających negocjacji handlowych na linii USA-Chiny. Trump powiedział, iż negocjacje posuwają się do przodu „przed terminem”. Lokalnie PLN pozostaje stabilny, ponownie notując lekkie umocnienie. Aktualne ruchy mają jednak charakter konsolidacyjny po znaczącym umocnieniu PLN w ostatnich tygodniach.
W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego.  Inwestorzy czekają na jutrzejsze cięcie stóp przez FED.
Z rynkowego punktu widzenia koszyk BOSSA PLN konsoliduje czekając na dalsze zmiany na EUR/USD. EUR/PLN ponownie znajduje się poniżej 4,27  PLN.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here