Naga MarketsComparic Forex BrokerPo ostatnich wypowiedziach członków Komitetu, można się spodziewać, że FOMC pozostawi stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Bank Nomura oczekuje, że stopy nie zostaną podwyższone aż do końca 2020 roku.


Na dzisiejszym posiedzeniu powinniśmy się dowiedzieć czegoś więcej odnośnie polityki sumy bilansowej. Nomura uważa, że poznamy decyzję w sprawie wyprzedaży aktywów, jak spodziewają się analitycy, Fed miałby zakończyć akcję w październiku tego roku. W raporcie, analitycy Nomury zwracają także uwagę na ewentualne rewizje, które powinny się pojawić. Rewizji w dół może ulec ścieżka stóp procentowych. Spodziewana jest także obniżka szacunków dotyczących inflacji i wzrostu gospodarczego. W obecnych warunkach rynkowych ciężko określić, jak będzie wyglądała dalsza polityka monetarna FOMC, z pewnością aktualna sytuacja gospodarcza będzie miała na nią duży wpływ.

Sytuacja techniczna na wykresie euro do dolara

Kurs euro do dolara pozostaje w średnim terminie w szerokiej konsolidacji. Być może dzisiejsze posiedzenie FOMC doprowadzi do większej zmienności, natomiast nie spodziewałbym się wybicia z trendu horyzontalnego. W średnim terminie dopiero wybicie poziomu 1,1550, lub 1,1200, mógłby doprowadzić do jakiegoś większego swingu. Jeżeli chodzi o nieco bliższy termin, to aktualnie oporem na EUR/USD są okolice 1,1360. Oprócz klasycznej strefy oporowej znajduje się tutaj także układ 1:1 – równość z poprzednią korektą wzrostową. Gdyby doszło do wybicia, kolejnym oporem są okolice okrągłego poziomu 1,1400. Miejsce to wynika z układu Overbalance oraz wcześniejszej strefy reakcji. Wsparcie pozostając dopiero okolice 1,1230. Wcześniej należałoby zwrócić uwagę jeszcze na okolice 1,1300.

Kurs euro do dolaratokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here