Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Jednodniowy poślizg z odreagowaniem – indeks WIG20

Negatywne nastroje związane z falą spadkową, która przetoczyła się przez nasz rynek, sięgnęły zenitu. Indeks WIG20 w najsłabszym momencie czwartkowej sesji zszedł do poziomu 2.263 pkt. W drugiej części dnia doszło do odreagowania w górę. Nastroje powinny również poprawić się podczas dzisiejszej sesji.

Koniunktura giełdowa w drugiej połowie maja br. przyniesie inwestorom odpowiedź na pytanie, czy ostatnie spadki były jedynie „wypadkiem przy pracy”, czy też rynek przeszedł w fazę większej korekty. Z technicznego punktu widzenia należy odnotować kilka negatywnych elementów, które będą ciążyły rynkowi. Przede wszystkim chodzi tu o sygnał opuszczenia dołem konsolidacji w przedziale 2.350-2.420 pkt. jak również wstępny sygnał przełamania linii trendu wzrostowego znajdującej się na poziomie 2.300 pkt.

Mocne wsparcie na indeksie mWIG40 – indeks mWIG40

Słabszy w ostatnich tygodniach indeks średnich spółek dotarł w dniu wczorajszym do ważnego technicznego wsparcia na poziomie 4.650 pkt. Również w drugiej połowie sesji doszło do wzrostowego odreagowania. Na wykresie indeksu mWIG40 od marca br. rysuje się tendencja boczna. Ograniczeniem wahań indeksu są poziomy: 4.950 pkt. od góry i testowane wczoraj okolice 4.650 pkt. od dołu. W kontekście szans na powrót trendu wzrostowego warto wspomnieć o stopniowym wychłodzeniu nastrojów. Z cotygodniowej ankiety wynika, iż odsetek byków obniżył się o 5,6 pkt. proc. do 49 proc., a niedźwiedzi wzrósł o 7,1 proc. do 29,4 proc.

Co dalej z Donaldem Trumpem? – indeks S&P

Po dwóch dniach wysokiej zmienności indeksów na Wall Street, dzisiaj rano kontrakty terminowe zapowiadają sesję z wyraźnie niższymi wahaniami. Indeks S&P500 odbił we czwartek w górę niwelując część strat z dnia poprzedniego. Ryzyko inwestycyjne wzrosło jednak po kontrowersjach związanych z Donaldem Trumpem. Do czasu wyjaśnienia tej sprawy, inwestorzy ostrożniej podchodzić będą do dobrych informacji zarówno tych gospodarczych, jak i korporacyjnych.

Informacje ze spółek

Vistula – zakupy ze środków po sprzedaży Almy Market

Jerzy Mazgaj zwiększył zaangażowanie w Vistula Group i ma akcje stanowiące 5,06 proc. kapitału zakładowego spółki i głosów na jej WZ – podała Vistula w komunikacie.

Komentarz: To kolejny zakup akcji Vistuli dokonany przez p. Jerzego Mazgaja. Informacja ta będzie wspierała notowania giełdowej spółki. Wcześniej obawiano się, że posiadane udziały w Vistuli mogą posłużyć w ratowaniu Almy. Tak się jednak nie stało. Inwestor wycofał się z nieudanej inwestycji w Almę i stopniowo dokupuje akcje Vistuli.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

PGNiG – trudny spór z rosyjskim gigantem

PGNiG w stanowisku, które przekaże Komisji Europejskiej badającej rynek w związku z postępowaniem antymonopolowym wobec Gazpromu, domaga się kar finansowych dla tej firmy i stworzenia konkurencyjnych warunków na europejskim rynku gazu – poinformował prezes spółki Piotr Woźniak.

Komentarz: Zarząd spółki spodziewa się ogłoszenia wyroku trybunału arbitrażowego w Sztokholmie pod koniec br. Zdaniem władz polskiej spółki, rosyjski gigant nadużywał swojej pozycji rynkowej i zawyżał ceny. Sprawę od 2015 r. bada Komisja Europejska, jednak nadal nie wiadomo, czy PGNiG może liczyć na większą obniżkę cen, która zrekompensowałaby wcześniej zawyżone ceny.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here