CMC Markets

Komentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Indeks WIG20

Warszawska giełda w tym tygodniu dyskontuje czynnik ryzyka związany z ewentualnym cofnięciem indeksów giełdowych za oceanem oraz wzrost napięcia w sporze pomiędzy polskim rządem, a Komisją Europejską. W tle inwestorzy rozgrywają wygasającą serię wrześniowych instrumentów pochodnych.

W ostatnich dniach zwraca uwagę bezsilność popytu w próbach podejścia na wyższe poziomy cenowe. Każdy zainicjowany impuls wzrostowy jest gaszony przez podaż w rejonach poziomu 2.550 pkt. W efekcie na wykresie świecowym powstają korpusy świec do których przyklejone są górne cienie. Na wykresie dziennym mamy również górne ograniczenie hipotetycznego kanału wzrostowego, którego górna granica pokrywa się z poziomem 2.550 pkt. W krótkim terminie od dołu broni się poziom 2.500 pkt. W szerszej perspektywie zakładamy kontynuację trendu wzrostowego.

Próba nadrobienia zaległości przez mWIG40 – indeks mWIG40

Najsilniejszym walorem drugiej linii w ostatnich dniach jest CD Projekt. Impuls rozpoczęty po publikacji raportu finansowego za II kw. br. zdaje się nie mieć końca. Rynek nie pozwolił na dokupienie akcji w momencie cofnięcia kursu, gdyż aprecjacja miała bardzo dynamiczny charakter.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Przy stosunkowo biernej postawie kursów większości średnich spółek, indeks mWIG40 zdołał kolejny raz przetestować techniczny opór na poziomie 4.950 pkt. To właśnie wśród średnich spółek upatrywać możemy teraz kandydatów do zastąpienia mocno wyeksploatowanych ostatnio walorów największej kapitalizacji.

Inflacja w USA nadal na niskim poziomie – indeks S&P

Inwestorzy na Wall Street jeszcze przed rozpoczęciem wczorajszych notowań poznali odczyt sierpniowej inflacji producentów. Ceny PPI wzrosły w ubiegłym miesiącu o 0,1 proc., choć rynek spodziewał się wzrostu o 0,2 proc. Dane te będą stanowiły kolejny argument dla FEDu, aby zrewidować swoją politykę odnośnie ścieżki podwyżek stóp procentowych na pozostałe miesiące tego roku. Indeks S&P500 wyznaczył wczoraj nowe maksimum cenowe dochodząc do psychologicznej wartości 2.500 pkt.

Informacje ze spółek

GTC – wysoki poziom wynajęcia już na starcie

GTC oczekuje, że poziom wynajęcia Galerii Północnej wzrośnie wkrótce do 95-97 proc. z 90 proc. – wynika z wypowiedzi Ereza Boniela, dyrektora finansowego GTC.

Komentarz: Galeria Północna to pierwsze wielkopowierzchniowe centrum handlowe czwartej generacji w północnej części Warszawy. Na dzisiaj zaplanowano otarcie tego obiektu, który liczy ponad 64 tys. m. kw. Koszt całej inwestycji wyniósł ok. 800 mln zł. Spółka spodziewa się, że obroty roczne również wyniosą ok. 800 mln zł.

Mangata Holding – atrakcyjna stopa dywidendy

Akcjonariusze Mangata Holding zdecydowali, że spółka wypłaci 5,2 zł dywidendy na akcję, czyli łącznie 34,7 mln zł – poinformowała spółka w komunikacie.

Komentarz: Na początku sierpnia br. spółka przyjęła nową politykę dywidendową, która zakłada, że w okresie nie krótszym niż 5 lat, zarząd będzie rekomendował WZA wypłatę części zysku. Jak podała spółka kwota dywidendy będzie uzależniona od aktualnych potrzeb inwestycyjnych grupy, aktualnej sytuacji finansowej oraz uwarunkowań rynkowych. W połowie sierpnia Capital MBO, największy akcjonariusz Mangata Holding poinformował, iż chce wypłaty od 3,75 do 5,2 zł dywidendy na akcję, z zysków zatrzymanych z lat ubiegłych. Zarząd przyznał, że spółka jest zdolna do wypłaty 5,2 zł na akcję. Przy obecnym kursie giełdowym kwota dywidendy 5,2 zł oznacza wysoką stopę dywidendy wynoszącą ok. 5 proc.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here