Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Relatywna siła dużych spółek – WIG20

W pierwszej sesji nowego tygodnia pozytywnie na tle rynku wyróżniały się największe spółki warszawskiego parkietu. Indeks WIG20 wzrósł w tym czasie 0,74% do 2377 pkt. przy stosunkowo niskim obrocie na poziomie 478 mln zł. Niskie obroty w zasadzie nie zaskakują, ponieważ mamy obecnie szczyt sezonu wakacyjnego, natomiast na uwagę zasługuje wyraźna siła blue chipów w stosunku do małych i średnich spółek z indeksu sWIG80 oraz mWIG40. W dodatku siła ta udziela się również w stosunku do zagranicy. W ciągu ostatniego miesiąca WIG20 zyskał 1,46%, tymczasem niemiecki DAX spadł ok. 3%. Ta dysproporcja zwiększyła się ostatnio po publikacji świetnych danych makro z krajowej gospodarki. Wydaje się, że taka relacja powinna utrzymać się w kolejnych sesjach, co pozwoli indeksowi WIG20 wspiąć się na nowe maksima.

Te artykuły również Cię zainteresują
mWIG40 próbuje naśladować blue chipy

W trakcie poniedziałkowej sesji dobrze prezentował się również indeks mWIG40, który zyskał 0,46% meldując się na poziomie 4887 pkt. Obroty na niskim poziomie 61 mln zł.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Niemniej ten segment rynku może w najbliższym czasie zyskać bardziej na wartości, ponieważ małe i średnie spółki są „pupilami” inwestorów indywidualnych. Im szybciej WIG20 będzie odstawał od mWIG40, tym wzrośnie zainteresowanie spółkami z segmentu mid caps.

Szansa na zakończenie korekty spadkowej

Najsłabiej na tle rynku w trakcie ostatniej sesji zaprezentowały się „maluchy” z indeksu sWIG80. Jednak wydaje się, że presja podażowa pomału wyczerpuje się. Uwagę skupia silne wsparcie na 15 150 pkt., które w przeszłości stanowiło linię szyi formacji RGR. Tym samym ten poziom może stanowić punkt zwrotny dla notowań sWIG80. Poza tym warto zauważyć na znaczący wzrost wolumenu obrotu, który sugeruje wzrost zaangażowania funduszy inwestycyjnych w ten segment rynku.

Informacje ze spółek

Gino Rossi – Ekspansja na Wschód

Gino Rossi podpisało z rosyjską firmą Presto Limited Liability Company umowę, która rozpoczyna współpracę w zakresie dystrybucji produktów spółki na rynek rosyjski, kazachski i białoruski – podała spółka w komunikacie. Zarząd Gino Rossi szacuje wartość umowy na 3 mln zł, ale jej ostateczna wartość będzie wynikała z wielkości realizowanych zamówień.

Podpisana umowa z rosyjską firmą pozwoli Gino Rossi na zwiększenie przychodów ze sprzedaży. Otwarcie się na nowe rynki zbytu będzie okazją do zwiększenia udziału na wschodnim rynku, który staje się coraz bardziej perspektywiczny dla zachodnich marek. Rosyjska gospodarka wyszła z kryzysu co potwierdziły ostatnie dwa kwartalne odczyty  PKB. Tym samym jest duża szansa na poprawę zyskowności i pozytywne zaskoczenia w wynikach finansowych.

CCC – Otwarta droga do nabycia kolejnych akcji eobuwie.pl

CCC podpsiał aneks, który przedłużył o 3 lata tj. do 28 lutego 2023 r., prawo do nabycia kolejnych 25,01 proc. akcji eobuwie. pl – podało CCC w komunikacie. Ustalono, że kwota zakupu nie może być niższa niż 100 mln zł oraz nie wyższa niż 1,2 mld zł.

CCC zagwarantował sobie możliwość zakupu kolejnego pakietu akcji eobuwie.pl Nabycie udziałów internetowej platformy do sprzedaży obuwia okazało się bardzo trafnym podejściem zarządu. Za pomocą tego kanału sprzedaży przychody CCC uległy zdecydowanej poprawie. Usługa rozwija się w pozytywnym kierunku, dlatego przejęcie kolejnego pakietu kontrolnego wydaje się dobrą strategią, która powinna zaprocentować w przyszłości poprawą rentowności całej grupy.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here