Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Indeks WIG20

Środowa sesja rozpoczęła się z wigorem. WIG20 bardzo mocno rósł od początku dnia, a w dalszych godzinach wspierały go pozytywne informacje napływające z gospodarki (m.in. lepszy wzrost gospodarczy od oczekiwanego). Końcówka dnia przyniosła jednak nieoczekiwane załamanie na indeksie i ostatecznie WIG20 zakończył dzień na lekkim plusie. Bardzo dobrze radziły sobie spółki energetyczne, które mogą zyskać na planowanych zmianach w ustawie o OZE.

Te artykuły również Cię zainteresują
W średniej perspektywie znajdujemy się dalej w trendzie bocznym. Widoczny jest wyraźny efekt Sell in May. Inwestorzy na parkiet mogą wrócić po wakacjach a co za tym idzie wtedy możemy spodziewać się większych wzrostów.

WIG podąża za indeksem WIG20

Indeks szerokiego rynku również rozpoczął sesję od silnego ruchu wzrostowego, wspieranego przez pozytywne informacje z gospodarki. Końcówka sesji przyniosła jednak zwiększoną podaż.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Na indeksie WIG widać również wakacyjny marazm połączony z niskimi obrotami. Do tego dochodzi jeszcze słabsze zachowanie małych i średnich spółek, może to zniechęcać jeszcze bardziej do inwestowania.

Wall Street dalej mocna

Dow Jones Industrial rozpoczął sesję od mocnych wzrostów, jednak te zostały szybko zgaszone przez niedźwiedzie. Wydaje się, że inwestorzy już przyzwyczaili się do zamieszania politycznego w USA i nie reagują na nowe kłótnie polityczne.

Amerykański rynek znajduje się w inflacyjnej fazie hossy – jest to ostatnia faza hossy przed spowolnieniem. Charakteryzuje się rosnącą inflacją (surowce) i dużym apetytem na ryzyko ze strony inwestorów (wchodzenie na rynki rozwijające się).

Informacje ze spółek

Energa – pozytywny wpływ ustawy na wyniki

Energa szacuje pozytywny wpływ zmian ustawy o OZE na wyniki segmentu sprzedaż na około 150 mln zł w 2018 roku – podała spółka w komunikacie.

Jest to kolejna bardzo dobra wiadomość dla spółki. Spółka dalej pozostaje mocno niedowartościowana. Ostatnie wzrosty na giełdzie pokazują, że Energa jest coraz lepiej postrzegana przez inwestorów. Segment OZE był bolączką spółek energetycznych, zmiana ustawy o OZE pozwoli pozbyć się jednego z wielu problemów, które wiszą nad sektorem.

Lotos wyniki spółki

Zysk netto Grupy Lotos w II kwartale 2017 roku spadł do 157,5 mln zł z 225,8 mln zł przed rokiem. Zysk operacyjny grupy w tym okresie spadł do 172,9 mln zł z 550,6 mln zł rok wcześniej i był niższy od oczekiwań rynkowych na poziomie 212 mln zł. EBITDA spadła do 383,6 mln zł z 810,3 mln zł przed rokiem.

Ogólnie wyniki Lotosu nie zaskoczyły. Spółka pokazała nieco lepsze przychody niż rok temu oraz niższe niż oczekiwał rynek. Spadek marż spowodował jednak, że wynik netto pozostał na zbliżonym poziomie do konsensusu. Wynik netto był też znacznie gorszy rok do roku. Lotos bardzo dobrze radził sobie na giełdzie w ostatnim roku rosnąc o blisko 70%, jednak ostatnie miesiące nie należą do udanych.

Tomasz Wyłuda, Doradca inwestycyjny, Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here