Naga Marketsccf forex comparic giełda akcje stocksDługi weekend pozwolił odpocząć giełdowym bykom, którym udało się dziś pchnąć indeks WIG20 powyżej psychologicznej bariery 2000 pkt. Na pozostałych parkietach w Europie dominuje dziś natomiast czerwień. Z kolei inwestorzy w Stanach Zjednoczonych przygotowują się do startu nowego sezonu wyników na Wall Street.


Warszawski indeks blue chipów kończy poniedziałkową sesję powyżej poziomu 2000 pkt. Jest to ważna psychologiczna bariera, gdyż może ośmielić byki do kontynuacji rajdu z ostatnich tygodni. WIG20 zamknął się ponad 0,50% na plusie. Wśród największych wygranych dzisiejszej sesji jest PZU (+2,74%), PGNiG (+1,81%) oraz mBank (+1,29%). Po drugiej stronie rynku znalazł się natomiast Eurocash (-3,13%), Pekao (-1,11%) oraz PKN Orlen (-1,01%). Również na plusie kończy dzień londyński FTSE 100 (+0,35%). Indeksowi pomógł słabszy funt — większość spółek wschodzących w jego skład uzyskuje przychody poza Wielką Brytanią, więc deprecjacja waluty jest dla nich korzystna — który ponownie znalazł się pod presją z uwagi na czynniki polityczne. Premier May zadeklarowała, że priorytetem w negocjacjach z Brukselą ws. warunków Brexitu będzie kontrola granic, a nie utrzymanie dostępu do rynku europejskiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
pobrane-18Patrząc na główne giełdy Starego Kontynentu dzisiejsze wzrosty na GPW robią spore wrażenie. Niemiecki DAX spada o niemal 0,4%, a francuski CAC 40 tarci nawet 0,60%. Bardzo słabą sesję ma za sobą także mediolański FTSE MIB, który cofnął się aż o ponad 1,6%. Przyczyną tak silnego pogorszenia się nastrojów na włoskim parkiecie mogły być rozczarowujące dane nt. tamtejszego rynku pracy — stopa bezrobocia w grudniu podeszła do poziomu 11,9%, a dodatkowo poprzedni odczyt zrewidowano w górę. Ogólnie nieco słabszy sentyment na rynku akcyjnym jest pokłosiem pewnego rozczarowania piątkową publikacją raportu z amerykańskiego rynku pracy za grudzień. Wskazał on na rosnące tempo podwyżek płac, co powinno skłaniać FED do podwyżek stóp procentowych, co nie jest najlepszym sygnałem dla spółek.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here