Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


WIG20 próbuje zmienić kierunek

W środę indeks WIG20 poruszał się bez wyraźniejszego kierunku. Notowania blue chipów konsolidowały się w okolicy 2300 pkt. Na koniec sesji indeks WIG20 notowany był na poziomie 2295 pkt. (-0,28%). Obroty umiarkowane na poziomie 760 mln zł. Największym zainteresowaniem kupujących cieszyły się spółki energetyczne: Energa +2,22%, PGE +1,83% oraz Tauron +1,70%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Największa podaż utrzymywała się na PZU -2,43%, PKO BP -2,17% oraz Lotosie -2,13%. Sytuacja techniczna an wykresie przedstawia się korzystnie. Niedawne wybicie kursu WIG20 z klina spadkowego sugeruje zakończenie korekty spadkowej i przejście do fazy wzrostowej. Silnym sygnałem kupna będzie przełamanie lokalnego oporu na wysokości 2365 pkt.(potencjalna linia szyi formacji ORGR). Wtedy możliwa jest zwyżka w rejon podstawy klina (2430 pkt.), następnie do 2475 pkt.

Misie w rozterce

Nadal nie widać rozstrzygnięć w segmencie misiów. Indeks mWIG40 w trakcie ostatniej sesji spadł 0,09% do 4826 pkt. przy niskim obrocie na poziomie 93 mln zł. Obecnie dużym wyzwaniem dla byków jest techniczny opór na wysokości 4950 pkt. Ta bariera była w przeszłości wielokrotnie testowana, jednak za każdym razem wybicie powyżej tego poziomu kończyło się niepowodzeniem byków. W związku z tym, póki, co należy liczyć się z kontynuacją konsolidacji w przedziale 4650-4950 pkt.

Na WallStreet nadal hossa

Za oceanem czwartkowa sesja zakończyła się na lekkim minusie. Indeks S&P spadł 0,22% do 2432,50 pkt. Nie zmienia to jednak faktu, że na Wall Street trwa hossa. Optymizm inwestorów podtrzymał ostatnio Fed, decydując się na kolejną podwyżkę stóp w USA. Według prognoz Fedu, amerykańska gospodarka nadal rozwija się w zadowalającym tempie, dlatego należy liczyć się z narastaniem presji inflacyjnej i zdrowego tempa PKB w kolejnych kwartałach. To stanowisko dobre środowisko dla giełdowych byków. Nowe maksima na nowojorskiej giełdzie są prawdopodobne.

Informacje ze spółek

Bank Pekao – Zmiany w Zarządzie

Rada nadzorcza Banku Pekao zdecydowała, że Michał Krupiński po uzyskaniu zgody KNF obejmie funkcję prezesa banku – podał Bank Pekao, uzupełniając wcześniejszy komunikat o zmianach w zarządzie. Do czasu uzyskania decyzji KNF Krupiński ma pozostać wiceprezesem Pekao.

Od kilku tygodni rynek spekulował o potencjalnych zmianach jakie miały wystąpić w Zarządzie w jednym z największych banków w Polsce. Zgodnie z oczekiwaniami na fotel Prezesa ma zasiąść Michał Krupiński z PZU. Michał Krupiński dał siebie poznać jako dobry menedżer w PZU, dlatego wydaje się, że Pekao pozyskało kompetentną osobę do kierowania bankiem. Zmiana ta jest efektem ostatnich zmian struktury właścicielskiej w Pekao. W grudniu 2016 roku PZU i PFR podpisały umowę z włoskim UniCredit dotyczącą kupna 32,8 proc. akcji Banku Pekao za łączną kwotę 10,6 mld złotych. W ten sposób Skarb Państwa przejął kontrolę nad Pekao.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Orange Polska – Modyfikacja strategii

Orange Polska na początku września przedstawi aktualizację średniookresowego planu strategicznego – podała spółka na oficjalnym blogu.

W segmencie polskich operatorów telekomunikacyjnych istnieje silna konkurencja, co przekłada się na osiągane wyniki finansowe. Od kilku lat zysk netto oraz marże systematycznie spadają. Sytuacja w branży jest wysoce wymagająca, dlatego Orange podejmuje działania w celu integracji oferowanych usług. W ten sposób chce zwiększyć udział w segmencie telefonii komórkowej, internetu szerokopasmowego oraz telewizji stacjonarnej. Póki, co nie widać wymiernych efektów tej strategii w wynikach finansowych, ale sytuację może zmienić prowadzona obecnie ekspansywna kampania marketingowa. Przykładem może być Play, który w ostatnim czasie mocno zwiększył bazę swoich klientów oraz znacząco poprawił wyniki finansowe. Okazuje się, że nawet w tak konkurencyjnym środowisku można odnieść sukces na rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here