Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Indeks WIG20

Indeks WIG20 pozostaje w krótkoterminowej wzrostowej fazie zapoczątkowanej w pierwszej połowie lipca br. Ważą się perspektywy średnioterminowe związane z wciąż aktualnym szerokim kanałem bocznym ograniczonym poziomem 2.250 pkt. od dołu i poziomem 2.420 pkt. od góry. Decydujące rozdanie należy do giełdy nowojorskiej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas wczorajszej sesji WIG20 musiał zdyskontować ryzyko, które ujawniło się za sprawą wtorkowego negatywnego zwrotu na Wall Street. Barometr dużych spółek jak na razie nie potwierdził sygnału rozpoczęcia nowej fali wzrostowej średnioterminowej fali wzrostowej. Decyzja powinna zostać podjęta w trakcie kilku kolejnych dni. Wciąż w grze pozostaje scenariusz ponownego osłabienia rynku, które może skutkować cofnięciem notowań WIG20 do strefy 2.250-2.300 pkt. Wówczas kontynuacja głównej tendencji wzrostowej zostanie odroczona o kilka tygodni.

Utrzymana faza spadkowa na sWIG80 – indeks sWIG80

Indeks małych spółek podczas środowej sesji stracił najmniej, bo 0,52 proc. wobec cofnięcia pozostałych indeksów o ok. 0,7 proc. Wynik barometru małych spółek nie jest jednak specjalnym osiągnięciem, biorąc pod uwagę jego dotychczasową słabość. Na wykresie sWIG80 pojawił się kolejny czarny korpus.

Warto natomiast odnotować, iż notowania sWIG80 stopniowo zbliżają się w rejon głównej linii trendu wzrostowego. Okolice poziomu 15,3 tys. pkt. mają szansę stanowić zaporę popytową, przy której dojdzie do większego wzrostowego odbicia. Rynek small caps pozostaje silnie wyprzedany. Głównym problemem jest niski popyt, a nie brak perspektywicznych spółek.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Wzrost awersji do ryzyka – indeks S&P

Zamieszanie związane z ostrym stanowiskiem Donalda Trumpa wobec Korei Północnej zwiększyło globalne ryzyko inwestycyjne. Chwilowo przyćmiony został bardzo udany sezon publikacji wyników finansowych spółek za II kw. br. Zwraca uwagę umocnienie jena i franka szwajcarskiego, czyli tzw. bezpiecznych aktywów. Indeks S&P po słabym otwarciu, częściowo odrobił straty. Jednak dzisiaj rano niepokoje utrzymują się, o czym świadczy ujemny poziom futures na amerykańskie indeksy.

Informacje ze spółek

JSW – akcje spółki na wzrostowej fali

Rada nadzorcza JSW wszczęła nowe postępowanie na stanowisko prezesa zarządu JSW i jego zastępcy ds. technicznych – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Komentarz: Wyższe ceny węgla, realizowany program oszczędnościowy oraz niska wycena wskaźnikowa w prognozie wyników na kolejne lata, to argumenty, które odpowiadają za ostatnie wzrosty kursu JSW. Stopniowo kompletowany jest zarząd spółki. Z dniem 9 sierpnia JSW ma nowego wiceprezesa ds. strategii i rozwoju. Wszczęte nowe postępowanie ma natomiast wyłonić prezesa spółki.

KGHM – inwestycje przede wszystkim w Polsce. Są szanse na poprawienie podatku od kopalin

Minister energii Krzysztof Tchórzewski zapowiedział, że KGHM Polska Miedź będzie inwestować przede wszystkim w Polsce, na miejscu w regionie. Chodzi o nakłady około 10 mld zł w ciągu kilku lat.

Komentarz: Przedstawiciele rządu przekonują inwestorów, iż właściwym kierunkiem rozwoju spółki są inwestycje w Polsce i zabezpieczenie przyszłości dla naszego rynku. Celem jest zapewnienie funkcjonowania KGHM i szerzej górnictwa miedzi i srebra. Minister nie ustosunkował się do projektów zagranicznych, co z pewnością ma znaczenie ze względu na dotychczas zainwestowane środki. Inną poruszaną kwestią jest płacony przez KGHM podatek. Tchórzewski podkreśli, iż będzie przekonywał inwestorów, by podatek płacony przez KGHM stanowił koszt uzyskania przychodu, co byłoby korzystne dla spółki.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here