Naga Markets



Komentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Indeks WIG20

Po trzech dniach spadków, indeks dużych spółek odreagował w górę. Wyraźnie lepszy sentyment panował wśród spółek surowcowych, a liderami rynku były akcje KGHM i JSW. Indeksowi WIG20 jak na razie nie udało się jednak powrócić ponad poziom 2.350 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują




Przebieg wtorkowych notowań na indeksie WIG20 uzależniony był od zachowania giełd Europy Zachodniej i kontraktów terminowych na amerykańskie indeksy akcji. Po słabym początku sesji, indeks WIG20 podjął, jak na razie nieudaną, próbę powrotu ponad poziom 2.350 pkt. Warto odnotować, iż wkraczamy w sezon publikacji wyników finansowych spółek za II kw. br. Raport Banku Millennium, który zazwyczaj otwiera gorący sezon publikacji, okazał się lepszy od rynkowych oczekiwań. Scenariuszem dla WIG20 w najbliższym czasie jest utrzymanie wsparcia na poziomie 2.300 pkt. i stopniowa aprecjacja w kierunku tegorocznych szczytów (2.420 pkt.).

Indeks sWIG80 na nowych minimach intraday – indeks sWIG80

Utrzymuje się relatywna słabość indeksu małych spółek. Wczoraj barometr sWIG80 ustanowił nowe minimum intraday na poziomie 15.588 pkt. Wciąż w ocenie analizy technicznej nie wygenerowane zostały sygnały zakończenia średnioterminowej korekty spadkowej. Pozytywnym elementem są jedynie dolne cienie ostatnich kilku świec.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Oznaczają one, iż indeks sWIG80 nie kończy sesji na swoich dziennych minimach, gdyż w końcówce notowań pojawiają się chętni na akcje małych spółek. Po przełamaniu poziomu 15,8 tys. pkt., gdzie przebiega linia trendu wzrostowego, kolejne ważne techniczne wsparcie znajduje się w rejonie poziomu 15,3 tys. pkt.

Optymizm przed posiedzeniem FEDu – indeks S&P

Wydarzeniem dnia dzisiejszego będzie posiedzenie zarządu Rezerwy Federalnej. FED z dużym prawdopodobieństwem nie zmieni poziomu stóp procentowych, jednak inwestorzy czekać będą na wskazówki odnośnie działań w przyszłości. Rynkowym nastrojom sprzyjają korzystne raporty publikowane przez spółki. Wczoraj z dobrej strony zaprezentowały się m.in. McDonald’s, DuPont, Caterpillar i General Motors, które przysłoniły słabo przyjęty raport Alphabet.

Informacje ze spółek

Bank Millennium – wyniki dobrze przyjęte przez rynek

Skonsolidowany zysk netto grupy Banku Millennium w II kwartale 2017 roku spadł do 173,6 mln zł z 294 mln zł rok wcześniej – poinformował bank w raporcie. Zysk netto banku okazał się 2,2 proc. wyższy od konsensu na poziomie 169,8 mln zł.

Komentarz: Akcje Banku Millennium pozytywnie zareagowały na publikację raportu finansowego za II kw. Wyższy wynik odsetkowy był możliwy do uzyskania m.in. ze względu na niższe koszty utrzymania depozytów. Tendencje te powinny utrzymać się w drugiej połowie br. Bank Millennium wykazał również w II kw. wzrost kosztów, w tym wzrost kosztów pracowniczych. Celem zarządu na kolejne kwartały jest zmiana struktury portfela kredytowego i kontynuacja tendencji wzrostu marży odsetkowej. Millennium liczy na utrzymanie obecnego ponad 6-proc. udziału w sprzedaży nowych kredytów hipotecznych oraz wzrost udziału w sprzedaży pożyczek gotówkowych.

Groclin – rozpoczęty proces pozyskania inwestora dla poszyć

Zarząd Groclinu podjął decyzję o rozpoczęciu procesu pozyskania inwestora dla segmentu poszyć – podała spółka w komunikacie.

Komentarz: Zgodnie z zaprezentowaną w marcu strategią rozwoju proces reorganizacji spółki polegać będzie na przeniesieniu sekcji poszyć do spółki celowej, która później ma zostać sprzedana lub pozyska inwestora. Groclin chce zmienić strategię rozwoju i zwiększyć zaangażowanie w segmencie inżyniersko-projektowym, w którym działa obecnie spółka zależna CADM Automotive Sp. z o.o.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here