Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Indeks WIG20 – Bez przełomu na głównych indeksach

Warszawska giełda dobrze rozpoczęła drugi tydzień sierpnia br. Wszystkie główne indeksy zyskały na wartości. Zwracał jednak uwagę niski obrót wynoszący nieco ponad 400 mln zł na blue chips. Dzisiaj rano nastroje są nieco słabsze za sprawą napływu mniej optymistycznych danych makro z chińskiej gospodarki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania indeksu WIG20 w wyniku wczorajszej aprecjacji zostały podniesione tuż pod poziom 2.400 pkt. Zwyżka ta nie poniosła za sobą zmian w ocenie analizy technicznej. Indeks dużych spółek pozostaje w ramach formacji kanału wzrostowego obowiązującego od maja br. Górne ograniczenie tej formacji cenowej przebiega na poziomie 2.410 pkt. Najbliższym wsparciem jest poziom 2.350 pkt. W szerszym kontekście mamy ruch boczny indeksu i konsolidację, którą ogranicza poziom 2.250 pkt. do dołu i okolice majowego szczytu na poziomie 2.420 pkt.

Indeks sWIG80 w końcu próbuje odreagować w górę – indeks sWIG80

Przedłużający się impas na indeksie dużych spółek i brak sygnałów do kontynuacji głównego trendu wzrostowego, jest szansą dla rynku małych spółek. Po długotrwałej przecenie i spadku notowań indeksu sWIG80 z poziomu 16,6 tys. pkt. do 15,4 tys. pkt. stopniowo rośnie prawdopodobieństwo wystąpienia wzrostowego odbicia.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Na krótkoterminowych oscylatorach np. RSI pojawiły się sygnały znaczącego wyprzedania rynku (spadek poniżej poziomu 30 pkt.). Na wykresie dziennym możemy poprowadzić kanał spadkowy, którego dolne ograniczenie na poziomie 15,4 tys. pkt. było testowane w ubiegły piątek.

Wall Street na wysokich poziomach – indeks S&P

Kończący się sezon publikacji wyników finansowych spółek za II kw. br. można ocenić pozytywnie. Spółki nie zawiodły. Skutkuje to przede wszystkim nowymi rekordami indeksu Dow Jones (wczoraj dziewiąta z rzędu zwyżka, tym razem o 0,12 proc.). Obraz szerokiego rynku nie ulega zmianie. Indeks S&P500 konsoliduje na wysokich poziomach w strefie 2.450-2.500 pkt. Dzisiaj rano nastroje nieco siadły za sprawą danych z Chin. Zarówno dynamika lipcowego importu, jak i eksportu wypadała słabiej od oczekiwań.

Informacje ze spółek

Dom Development – otoczenie makro sprzyja branży deweloperskiej

Dom Development wprowadził do sprzedaży 131 lokali na warszawskim Mokotowie w ramach inwestycji Dom na Bartyckiej – podał deweloper w komunikacie prasowym.

Komentarz: W latach 2017-18 spodziewane jest zwiększenie kontraktacji i przekazań mieszkań ze strony Dom Development. Spółka posiada duży bank ziemi, silny bilans oraz nie ma ekspozycji na wygaszany program MdM. Deweloperzy działają w korzystnych warunkach makro. Sprzyjają im niskie stopy procentowe, spadek bezrobocia oraz utrzymujący się wysoki popyt na mieszkania. Dalszy wzrost wyników finansowych Dom Development wspomagany będzie przez konsolidację przejętego trójmiejskiego dewelopera Euro Styl.

Orange – wniosek na przejęcie złożony w UOKiK

Orange złożył do UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie Multimedia Polska Energia

Komentarz: W pierwszej połowie lipca br. Orange informował, iż bierze udział w negocjacjach z Multimedia Polska w sprawie nabycia 100 proc. udziałów w Multimedia Polska Energia. Wówczas rynek ocenił te działania jako zgodne z przyjętą strategią mającą na celu poszerzenie portfolio usług dla gospodarstw domowych. Multimedia Polska Energia świadczy sprzedaż energii elektrycznej zarówno odbiorcom biznesowym, jak i indywidualnym.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here