Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


WIG20 w skomplikowanej sytuacji

Ostatnia sesja tygodnia wypadła negatywnie. Indeks WIG20 spadł 0,46% do 2371 pkt. Bykom przeszkodziło nagłe pogorszenie nastrojów globalnych. Sytuacja techniczna się skomplikowała, ale szanse na wzrosty nie zostały jeszcze zaprzepaszczone. Kluczowe może okazać się zachowanie rynku na wsparciach przy 2363pkt. (krótkoterminowa linia wzrostów i maksima trzymiesięcznego ruchu bocznego). Jeśli uda się je  obronić, popyt utrzyma przewagę i będzie mógł ponowić atak szczytowy. Uwarunkowania zmienią się po załamaniu opisanych wsparć. Wtedy bardziej prawdopodobne będzie znaczące pogłębienie przeceny, nawet do 2263pkt. (podstawa ruchu bocznego).

Te artykuły również Cię zainteresują
Pogorszenie wskazań technicznych na mWIG40

Negatywne konsekwencje pogorszenia koniunktury giełdowej odczuli inwestorzy posiadający akcje z koszyka mWIG40. Notowania tego indeksu giełdowego spadły w piątek 0,35% i jest to jednocześnie jeden z największych spadków wśród pozostałych benchmarków giełdowych. Wielokrotnie wskazywaliśmy na słabość rynku wobec oporu na poziomie 4950 pkt. Okazało się, że to narzekanie nie jest bezpodstawne.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Obecnie rynek oddala się od tego poziomu, co wskazuje na kapitulację obozu byków. Negatywnie to świadczy o sile rynku, dlatego niewykluczone, że w kolejnych sesjach również dojdzie do wyprzedaży. Spadek może zahamować dolne ograniczenie konsolidacji na poziomie 4660 pkt.

Najsłabsze ogniwo na giełdzie

Małe spółki pozostają najsłabszym segmentem naszej giełdy. sWIG80 kontynuuje korektę spadkową i sygnałów jej końca jak na razie nie widać. Indeks znalazł się już blisko wsparcia w rejonie 15 300pkt. (luka hossy z lutego). Biorąc pod uwagę skrajne wyprzedanie rynku (RSI pod wykresem) w tym miejscu można się spodziewać próby wzrostowego odreagowania. Warunkiem poprawy sytuacji technicznej jest powrót notowań ponad opór na poziomie 15 900pkt. (podstawa ruchu bocznego z marca-lipca). W tej chwili droga ku temu jest jednak daleka.

Agora – Bardzo dobre wyniki za 2kw17

Grupa Agora odnotowała w drugim kwartale 2017 roku 31,4 mln zł zysku EBITDA wobec 22,9 mln zł rok temu – podała spółka w raporcie. Wynik był o 19 proc. wyższy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się 26,3 mln zł zysku. Przychody Agory osiągnęły 282,7 mln zł, spadając o 4,6 proc. w porównaniu

z ubiegłym rokiem. Analitycy spodziewali się 285,8 mln zł przychodów.

Agora pochwaliła się dobrymi wynikami finansowymi, które okazały się nie tylko lepsze rok do roku, ale również przekroczyły rynkowy konsensus. Tak dobry rezultat jest wynikiem wzrostu przychodów

z segmentu kinowego, który od dłuższego okresu generuje stabilne źródło finansowania całej grupy. Zagrożeniem dla spółki jest słabnąca pozycja

w segmencie wydawniczym, gdzie rynkowe udziały systematycznie maleją ze względu na spadek sprzedaży gazet i czasopism.

Sektor bankowy – Zalecenia KNF wyzwaniem dla niektórych banków

Sytuacja sektora bankowego w I kw. 2017 r. pozostawała stabilna, lecz pomimo relatywnie zadowalającej sytuacji bieżącej KNF rekomenduje utrzymanie mocnej bazy kapitałowej, a w przypadku niektórych banków jej wzmocnienie. Zapewnienie odpowiedniego poziomu zyskowności pozostaje wyzwaniem dla części banków.

KNF w kolejnej nocie dla banków zaleca utrzymanie wysokiej bazy kapitałowej, co oznacza, że dla niektórych banków może okazać się to wyzwaniem. Moment rekomendacji nie jest przypadkowy. Za niedługo rozpocznie się głosowanie nad prezydenckim projektem ws. Ustawy frankowej. Wdrożenie w życie nowej regulacji oznacza dodatkowe koszty przewalutowania kredytów i tym spadek zyskowności. Największe ryzyko dotyczyć będzie banków z największą ekspozycją na kredyty walutowe m.in. mBank.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here