Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Problemy z przełamaniem 2400 pkt. – WIG20

Środowa sesja na GPW zakończyła się symbolicznymi wzrostami. Indeks WIG20 wzrósł 0,16% do 2391 pkt. przy umiarkowanie niskim obrocie sięgającym 580 mln zł. Większość spółek z indeksu było po czerwonej stronie rynku. Na in plus wyróżniły się spółki paliwowe (Lotos +4,84%, PKN Orlen +1,02%), które wcześniej znajdowały się w głębokiej korekcie. Teraz wydaje się, że korekta spadkowa została zakończona i „paliwówka” powinna powrócić do łask inwestorów ze względu na atrakcyjną wycenę wskaźnikową w stosunku do pozostałych blue chipów. Z kolei, z analizy kresek wynika, że WIG20 ma duże trudności z przejściem powyżej psychologicznego poziomu 2400 pkt. Niemniej, może okazać się, że ta słabość byków jest przejściowa, dlatego wyjście kursu WIG20 powyżej 2400 pkt. traktowałbym jako siłę rynku, która może przerodzić się w silniejszy ruch wzrostowy do 2470 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Brak zainteresowania średnimi spółkami

W segmencie „misiów” powróciły spadki. Indeks mWIG40 spadł 0,50% do 4863 pkt. przy obrocie 129 mln zł. Słaba dyspozycja tych spółek wynika z niskiej aktywności funduszy inwestycyjnych. Comiesięczne raporty wskazują na brak zainteresowania inwestorów małymi i średnimi spółkami.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Trudno na chwilę obecną  wskazać, kiedy sytuacja ta ulegnie odwróceniu. Tym samym efekt sezonowy związany z giełdowym przysłowiem „Sell in may and go away” prawdopodobnie nadal będzie determinować notowania mWIG40. W rezultacie pokonanie tegorocznych szczytów w najbliższych tygodniach może okazać się bardzo dużym wyzwaniem dla byków.

Będzie zmiana trendu na indeksie sWIG80?

W ostatnim czasie spadła presja podażowa w segmencie najmniejszych spółek naszego parkietu. Indeks sWIG80 zatrzymał się w okolicy 15 150 pkt., gdzie biegnie długoterminowa linia trendu wzrostowego. Tym samym pojawiła się nadzieja na zakończenie korekty spadkowej i odwrócenie trendu na wzrostowy. Niemniej brakuje jeszcze potwierdzenia w postaci wyjścia kursu sWIG80 powyżej 15 550 pkt. Dlatego, póki, co to można jedynie liczyć na lokalną konsolidację przy obecnych poziomach.

Informacje ze spółek

Pfleiderer Group – Wyniki zgodne z prognozami

Zysk netto grupy Pfleiderer Group w II kwartale 2017 roku wzrósł do 8,3 mln euro z 2,8 mln euro rok wcześniej i był zgodny z oczekiwaniami analityków na poziomie 8,2 mln euro.

Wyniki Pfleiderer okazały się zgodne z oczekiwaniami analityków. W 2kw17 spółka zauważalnie zwiększyła zysk operacyjny oraz zysk netto o odpowiednio 25% r/r i 195% r/r. Niemniej zaskoczeniem dla rynku okazał się słabszy o 14% od prognoz zysk EBIT. Spadek zysku operacyjnego spółka tłumaczy wzrostem cen surowców, który może utrzymywać się w kolejnych kwartałach. Z drugiej strony szacunki zarządu wskazują na dalszy wzrost wolumenu sprzedaży płyt drewnopochodnych, co w połączeniu z optymalizacją kosztową powinno zapewnić dalszy wzrost przychodów. Ponadto spółka chwali się wzrostem udziału sprzedaży produktów segmentu premium, co ma zapewnić wzrost marż.

Oponeo – Zapowiada się rekordowy rok dla spółki

Oponeo liczy na wzrost zysków w 2017 r. rok do roku, mimo że zeszłoroczny wynik był dużo wyższy w związku ze sprzedażą projektu Elektroda. pl. Spółce mocno sprzyja sytuacja w kraju, gdzie sprzedaż opon dynamicznie rośnie. Dobre perspektywy mają też przed sobą rynki południowe – poinformował PAP Biznes prezes firmy Dariusz Topolewski.

Internetowy sprzedawca opon samochodowych od dłuższego czasu chwali się poprawą wyników finansowych. Spółce sprzyja dobra koniunktura w sektorze motoryzacyjnym. Skokowy wzrost importu używanych samochodów do Polski oraz solidna dynamika sprzedaży nowych aut w kraju pozwala optymistycznie spojrzeć w przyszły rozwój spółki. Wyniki podlegają wahaniom sezonowym. Najlepszy okres dla działalności Oponeo to drugi i czwarty kwartał roku. Jeśli dotychczasowa dynamika sprzedaży opon nie wyhamuje to 2017 rok będzie najlepszym rokiem w historii działalności spółki.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here