Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Indeks WIG20

Wydarzeniem tego tygodnia w USA miało być głosowanie w amerykańskim Senacie nad ustawą, która ma zastąpić Obamacare i otworzyć drogę reform zapowiadanych przez Donalda Trumpa. Głosowanie to jednak zostało odłożone, na co giełda na Wall Street odpowiedziała wyraźnym spadkiem.

Te artykuły również Cię zainteresują
W dniu dzisiejszym nasz rynek będzie musiał zmierzyć się z tym czynnikiem ryzyka. Wczoraj GPW zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Rozpędzone indeksy kontynuowały krótkoterminowe zwyżki, a WIG20 ponownie podszedł pod poziom 2.350 pkt. Największy sukces przypadł indeksowi mWIG40, który wyniesiony został na nowe maksima cenowe (4.957 pkt.). W scenariuszu cofnięcia indeksu WIG20 wsparcia szukać będziemy w pierwszej kolejności w okolicach poziomu 2.300 pkt.

Windows dressing pomaga małym spółkom – indeks sWIG80

Kończący się II kw. br. ożywił handel na małych spółkach. Indeks sWIG80 ma za sobą trzeci dzień zwyżki, która dodatkowo nabiera tempa. Najbliższym celem strony popytowej jest spadkowa linia trendu przebiegająca w okolicach poziomu 16,1 tys. pkt.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Silniejszy opór znajduje się na poziomie 16,3 tys. pkt., a wyznacza go górne ograniczenie konsolidacji z drugiej połowy maja br. Jeżeli jednak presja otoczenia zewnętrznego będzie kontynuowana,  a takie ryzyko wzrosło po wczorajszych silnych spadkach na Wall Street, indeks sWIG80 będzie kontynuował średnioterminową korektę spadkową. Główna linia długoterminowego trendu wzrostowego na barometrze małych spółek przebiega obecnie w rejonie 15,6 tys. pkt.

Wall Street podatna na korektę – indeks S&P

Indeksy za oceanem po okresie wzrostów, stopniowo przechodzą w fazę spadkowej korekty. Szczególnie presja podaży widoczna jest na rynku technologicznym (wczoraj Nasdaq stracił na wartości 1,6 proc.). W dół skierowały się m.in. akcje Alphabet, dyskontując karę nałożoną przez Komisję Europejską w wysokości 2,4 mld euro za nadużywanie dominującej pozycji wyszukiwarki Google. Główną presję na akcje wywołała jednak decyzja o odłożeniu w czasie terminu głosowania w Senacie nad ustawą, która ma zastąpić Obamacare.

Informacje ze spółek

Cyfrowy Polsat – powrót do wypłacania dywidendy

Walne zgromadzenie Cyfrowego Polsatu przegłosowało, aby wypłacić z zysku za 2016 r. łącznie 204,65 mln zł dywidendy, czyli 0,32 zł na akcję – podała spółka w uchwałach po WZ.

Komentarz: Po dwóch latach przerwy w dzieleniu się z akcjonariuszami wypracowanym zyskiem, Cyfrowy Polsat wrócił do wypłaty dywidendy. Zatwierdzona przez WZA kwota dywidendy jest zgodna z wcześniejszą deklaracją zarządu. Przy obecnym kursie giełdowym stopa tegorocznej dywidendy wynosić będzie 1,26 proc. Dniem dywidendy będzie 20 lipca, a wypłata nastąpi 3 sierpnia. Ostatni raz Cyfrowy Polsat wypłacił dywidendę w 2014 r. przeznaczając na ten cel kwotę 102,9 mln zł.

PCM – kurs na wzrostowej ścieżce po wynikach za I kw.

Prime Car Management przeznaczy 28,1 mln zł na wypłatę dywidendy za 2016 r., czyli 2,36 zł na jedną akcję – podała spółka w komunikacie po wtorkowym walnym zgromadzeniu.

Komentarz: Akcje PCM od połowy maja br. systematycznie zyskują na wartości. Inwestorzy dyskontują bardzo dobre wyniki spółki za I kw. 2017 r. W pierwszych trzech miesiącach tego roku spółka przy stabilnym poziomie przychodów, wypracowała wzrost zysku netto do 12,1 mln zł z 9,2 mln zł rok wcześniej. Przeznaczona kwota na dywidendę oznacza stopę dywidendy na poziomie 6,4 proc. Dniem dywidendy jest 6 lipca br. Z zysku za 2015 r. PCM wypłacił 5,5 zł na akcje.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here