Naga MarketsKomentarz giełdowy to cykl tekstów, który BM ING Banku Śląskiego przygotowuje dla portalu Comparic.pl – wewnątrz znajdziecie Państwo komentarz do najciekawszych spółek, wydarzeń rynkowych oraz analizy zachowania indeksów światowych, a także z warszawskiego parkietu.


Dobre warunki do windows dressing – indeks WIG20

Dziś ostatni dzień notowań w II kwartale roku. Powinno to zmobilizować inwestorów (szczególnie instytucjonalnych) do większej aktywności. Prawdopodobnie będziemy mogli obserwować efekt Windows dressingu, czyli zakupywania i sprzedawania instrumentów celem pokazania jak najlepszych wyników i pozycji w sprawozdaniu kwartalnym.

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 znajduje się obecnie w trendzie bocznym i prawdopodobnie w nim zostanie do września/ października. Obserwować możemy typowy efekt „sell in May and go away”.

mWIG40 nadal w trendzie wzrostowym

Trend wzrostowy jeszcze na mWIG40 jest utrzymywany jednak znajdujemy się blisko dolnej jego linii, co może budzić niepokój inwestorów. Przełamanie dolnej linii trendu wzrostowego może zwiastować kilkunastoprocentową korektę lub przejście w długoterminowy trend boczny.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Rozstrzygnięcie sytuacji powinno nastąpić w najbliższych tygodniach a wpływ na to będzie miała nie tylko sytuacja na naszym parkiecie, ale także sytuacja na parkietach zagranicznych. Widać bowiem pogarszające się nastroje na zagranicznych rynkach, co może negatywnie odbić się na indeksie średnich spółek.

Zygzak na Wall Street

Indeks s&P500 zanotował słabszą czwartkową sesję.  Dalej jednak znajdujemy się w gigantycznym trendzie wzrostowym, który trwa już blisko 9 lat. Póki co trend wydaje się niezagrożony, jednak czynniki fundamentalne powodują coraz silniejsze obawy o kontynuację wzrostów. Do głównych obawy inwestorów należy zacieśnianie polityki pieniężnej w USA. FED systematycznie podnosi stopy procentowe i zapowiedział redukcję bilansu. Może to zwiastować osłabienie gospodarki. Z drugiej strony przedłuża się głosowanie w Senacie nad podatkami oraz zniesieniem Obamacare, które to w wypadku przegłosowania powinny wpłynąć stymulująco na gospodarkę.

Informacje ze spółek

PKO BP – rekomendacja wypłaty dywidendy z zysku za 2017 rok

Zarząd PKO BP będzie rekomendował wypłatę dywidendy z zysku osiągniętego w 2017 roku – poinformował PAP Biznes Zbigniew Jagiełło, prezes banku. PKO BP zakłada, że w 2017 roku jego zysk netto będzie zbliżony do zysku z 2016 roku, który wyniósł 2,9 mld zł, pomimo że wyniki ubiegłoroczne zostały wsparte transakcjami jednorazowymi. Bank zakłada w 2017 r. silny, dwucyfrowy wzrost wyniku odsetkowego i prowizyjnego – poinformował PAP Biznes Zbigniew Jagiełło, prezes banku.

Komentarz: Jest to dobra informacja dla sektora bankowego, jednak na ostateczną decyzję będzie miało wpływ wiele czynników mi. Rekomendacja KNF. W wywiadzie dla PAP Zbigniew Jagiełło poinformował, że jest gotowy zaoferować swoim klientom konwersję kredytów frankowych na kredyty złotówkowe – PKO jednak czeka na zmiany prawne.

Inter Cars – kontynuacja rozwoju

Inter Cars, dystrybutor części samochodowych, będzie kontynuował dotychczasową politykę rozwoju. Nowy prezes, Maciej Oleksowicz nie planuje zmian w zarządzie. Zamierza przygotować spółkę do szykujących się w dłuższej perspektywie zmian rynkowych, wchodząc m.in. w segment wynajmu aut.

Komentarz: Plany rozwoju są ambitne, ale grupa już udowodniła, że potrafi realizować ambitne cele. Notowania spółki na giełdzie w ciągu ostatnich 5 lat wzrosły o ponad 200% i to pomimo słabej koniunktury na giełdzie w tym okresie. Inter Cars chce dynamicznie rozwijać sprzedaż na rynki zagraniczne i zakłada, że w 2020 roku wartość sprzedaży grupy poza Polską będzie wyższa niż sprzedaży krajowej. Do 2020 roku skonsolidowane przychody grupy powinny być wyższe niż 10 mld zł.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here